Obrady KRASP we Wrocławiu. Apel o przeciwstawianie się mowie nienawiści

19.10.2015
Prorektor ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych prof. Stanisław Kistryn wziął udział w Zgromadzeniu Plenarnym, podczas którego odebrał dwa Certyfikaty Jakości Kształcenia wydane przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej.
więcej o Obrady KRASP we Wrocławiu. Apel o przeciwstawianie się mowie nienawiści
Centrum Cyklotronowe Bronowice otwarte

19.10.2015
15 października w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie rozpoczęło działalność Centrum Cyklotronowego Bronowice. Tym samym zakończył się kilkuletni okres budowy i uruchamiania pierwszego w Polsce i jednego z najnowocześniejszych w świecie ośrodków tego typu.
więcej o Centrum Cyklotronowe Bronowice otwarte
relacja

19.10.2015
W dniach 16-18 października w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Wydziału Lelarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum miała miejsce doroczna konferencja psychoterapeutów „Między dobrem pacjenta, dobrem terapeuty a dobrem systemu. Dylematy etyczne w psychoterapii" zorganizowana przez Katedrę Psychiatrii Wydziału Lekarskiego UJ CM wspólnie z Sekcją Naukową Terapii Rodzin PTP (Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego), Sekcją Naukową Psychoterapii PTP oraz Sekcją Psychoterapii PTP.
więcej o Między dobrem pacjenta, dobrem terapeuty a dobrem systemu. Dylematy etyczne w psychoterapii
Oficjalne otwarcie żłobka Uniwersytetu Jagiellońskiego „Żaczuś"

16.10.2015
- Chcielibyśmy, aby studenci nie musieli wybierać: nauka albo dzieci, podobnie jak pracownicy nie powinni stawać przed dylematem: rodzina albo praca – powiedział minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz otwierając żłobek UJ „Żaczuś" mieszczący się w domu studenckim przy ul. Bydgoskiej 19.
więcej o Oficjalne otwarcie żłobka Uniwersytetu Jagiellońskiego „Żaczuś"
Kondolencje dla Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy

16.10.2015
W związku z tragicznym wydarzeniem w Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy, w wyniku którego poniosła śmierć studentka tej uczelni, a inne osoby zostały poszkodowane, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak składa w imieniu własnym oraz całej społeczności akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego wyrazy szczerego ubolewania rektorowi oraz studentom i pracownikom bydgoskiej uczelni.
więcej o Kondolencje dla Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy