Pierwszy krok do budowy Światowej Sieci Radiolokacji ELF (projekt WERA)

26.05.2015
Ekspedycja grupy badań fal elektromagnetycznych ekstremalnie niskich częstości ("Extremly Low Frequencies", ELF) z Obserwatorium Astronomicznego UJ i Wydzialu Elektroniki AGH, we współpracy z grupą dr. Marka Golkowskiego z University of Colorado w Denver dokonała uruchomienia pierwszej poza Polską stacji pomiarowej nowo rozwijanego polskiego projektu "Światowa Sieć Radiolokacji ELF"
("World ELF Radiolocation Array", WERA).
więcej o Pierwszy krok do budowy Światowej Sieci Radiolokacji ELF (projekt WERA)
XVII Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego

26.05.2015
W dniach 16-17 oraz 23-24 maja 2015 obyły się XVII Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego, organizowane przez Małopolski Instytut Kultury. Jednym z gospodarzy wydarzenia był Uniwersytet Jagielloński.
więcej o XVII Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego
Sympozjum „Onkologia-Konstelacje 2015"

25.05.2015
24 maja w Auditorium Maximum UJ odbyło się V Sympozjum „Onkologia-Konstelacje 2015" zorganizowane przez Klinikę Onkologii Wydziału Lekarskiego UJ Collegium Medicum kierowaną przez dr. hab. Krzysztofa Krzemienieckiego.
więcej o Sympozjum „Onkologia-Konstelacje 2015"
Konferencja "Binational Conference - Update in Neurology"

25.05.2015
Uznani eksperci z Uniwersytetu w Rochester (NY, USA): prof. Robert Gross, prof. Andrew Goodman, prof. Robert Holloway oraz prof. Ralph Jozefowicz. wzięli udział w międzynarodowej konferencji neurologicznej, która odbyła się 23 maja w Auditorium Maximum.
więcej o Konferencja "Binational Conference - Update in Neurology"
Stypendia START dla młodych naukowców z UJ

25.05.2015
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej już po raz 23. nagrodziła stypendiami START najzdolniejszych młodych polskich naukowców. 23 maja na Zamku Królewskim w Warszawie 130 laureatów odebrało dyplomy z rąk przewodniczącego Rady Fundacji prof. Andrzeja Jerzmanowskiego oraz prof. Macieja Żylicza, prezesa FNP.
więcej o Stypendia START dla młodych naukowców z UJ