Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wybrany Dzień
calendar
Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

17.04.2024

25 kwietnia odbędą się wybory rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego na kadencję 2024-2028. Rada Uczelni wskazała jako kandydatów na ten urząd cztery osoby: prof. Armena Edigariana, prof. Tomasza Grodzickiego, prof. Piotra Jedynaka i prof. Dorotę Malec. Kolegium Elektorów UJ zaopiniowało termin i miejsce spotkania kandydatów z elektorami i innymi członkami wspólnoty uczelni. Odbędzie się ono 17 kwietnia o godz. 12.00 w Auditorium Maximum przy ul. Krupniczej 33. Spotkanie będzie transmitowane online na kanale UJ live.
więcej o Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni
Trwające
calendar
Zjazd Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

10.04.2024 - 27.05.2024

W roku 2024 mija 60 lat od momentu powstania Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ramach Jubileuszu odbywa się wiele ciekawych wydarzeń, z których jedno ma szczególny wymiar historyczny - w dniach od 14 do 15 września odbędzie się pierwszy w historii Zjazd Absolwentów UJ, otwarty dla wszystkich, którzy ukończyli studia na naszej Uczelni, niezależnie od wydziału czy kierunku.
więcej o Zjazd Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
calendar
Wystawa "Zawsze pomiędzy poza – książki Radosława Nowakowskiego"

05.04.2024 - 29.04.2024

W Bibliotece Jagiellońskiej zaprezentowane zostaną książki Radosława Nowakowskiego - muzyka, bębniarza w zespole Osjan oraz twórcy książki niekonwencjonalnej. Artysta łączy w swoich dziełach dwa kierunki: liberaturę i książkę artystyczną. Oprócz słów wykorzystuje materialne cechy książki, takie jak ilustracje, format, kształt, kolor i rodzaj czcionki. Na wystawie zaprezentowane zostaną długie leporella, harmonijkowe dzieła, które zaciekawiają zarówno formą, jak i treścią.
więcej o Wystawa "Zawsze pomiędzy poza – książki Radosława Nowakowskiego"
calendar
Konkurs o Nagrodę im. Stefanii Karoliny Tatarówny

21.03.2024 - 30.04.2024

Dział ds. Bezpieczeństwa i Równego Traktowania – Bezpieczni UJ we współpracy z projektem MINDtheGEPs mają zaszczyt ogłosić konkurs na najlepszą pracę magisterską i doktorską uwzględniającą perspektywę gender.
więcej o Konkurs o Nagrodę im. Stefanii Karoliny Tatarówny
calendar
Cykl wykładów popularnonaukowych "Bliżej Nauki"

12.03.2024 - 21.05.2024

12 marca rozpoczęła się XVIII edycja "Bliżej Nauki", cyklu wykładów organizowanych przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ, który ma za zadanie promowanie nauki wśród mieszkańców Krakowa, dzielenie się najnowszymi wynikami badań naukowych, uświadamianie społeczeństwa, z jakimi wyzwaniami mierzą się naukowcy, jaki wpływ na otaczający nas świat ma rezultat przeprowadzanych przez nich badań naukowych.
więcej o Cykl wykładów popularnonaukowych "Bliżej Nauki"
calendar
Kreatywny Kampus - zaproszenie do udziału w konkursie

05.03.2024 - 26.04.2024

Twój projekt zaliczeniowy ma potencjał, ale nie wiesz, co zrobić z nim dalej? Piszesz pracę licencjacką, magisterską albo doktorską i masz pomysł na startup lub wynalazek? Masz koncepcję, którą można zmienić w pierwszy milion, ale nie wiesz, od czego zacząć? Jeśli tak, to Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UJ wraz z Centrum Transferu Technologii CITTRU zapraszają do udziału w konkursie Kreatywny Kampus.
więcej o Kreatywny Kampus - zaproszenie do udziału w konkursie
calendar
Wystartowała kolejna edycja miejskiej akcji "Rowerem do pracy"

01.03.2024 - 30.11.2024

1 marca br. rozpoczęła się 8. edycja miejskiej kampanii "Rowerem do pracy - czyli dom, rower, praca… i tak w kółko". Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu UMK zachęca krakowskich i podkrakowskich pracowników do korzystania z rowerów podczas podróży do i z pracy, a w szczególności do rezygnacji z samochodów na rzecz ekologicznych jednośladów. W akcji po raz kolejny bierze udział Uniwersytet Jagielloński.
więcej o Wystartowała kolejna edycja miejskiej akcji "Rowerem do pracy"
calendar
7. Letnia Szkoła Analizy Danych i Metod Badań Jakościowych - trwają zapisy

20.02.2024 - 31.07.2024

Ideą przyświecającą Letniej Szkole CAQDAS TM jest doskonalenie kompetencji związanych z metodologią prowadzenia badań jakościowych i mieszanych oraz wykorzystanie nowych technologii informatycznych w komputerowej analizie danych jakościowych. 7. edycja Letniej Szkoły odbędzie się w dniach 2-7 września 2024
więcej o 7. Letnia Szkoła Analizy Danych i Metod Badań Jakościowych - trwają zapisy
calendar
Jak skutecznie uczyć osoby starsze obsługi nowych technologii? Kurs e-learningowy w ramach projektu REMEDIS

12.02.2024 - 31.12.2024

Zapraszamy do udziału w kursie e-learningowym przygotowanym przez ekspertów z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego pod kierownictwem dr. hab. inż. Łukasza Tomczyka, prof. UJ w ramach projektu REMEDIS - Redefinicja Kompetencji Cyfrowych i Medialnych.
więcej o Jak skutecznie uczyć osoby starsze obsługi nowych technologii? Kurs e-learningowy w ramach projektu REMEDIS
calendar
Cykl wykładów z okazji 60-lecia Stowarzyszenia Absolwentów UJ

09.11.2023 - 09.05.2024

Prof. Piotr Laidler, w imieniu Zarządu Głównego Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, gorąco zaprasza do udziału w cyklu wykładów pt. "Poszukiwanie prawdy i służba społeczeństwu" - spotkania z uczonymi w roku jubileuszowym 60-lecia działalności Stowarzyszenia Absolwentów UJ. Gościem najbliższego spotkania, które odbędzie się 14 marca br. w auli Collegium Novum, będzie prof. Piotr Sztompka.
więcej o Cykl wykładów z okazji 60-lecia Stowarzyszenia Absolwentów UJ
Wkrótce
calendar
Konferencja "Starość jak ją widzi psychologia. Zmieniający się obraz starości"

18.04.2024 - 19.04.2024

Instytut Psychologii UJ zaprasza do udziału w rozważaniach i poszukiwaniach odpowiedzi na pytania dotyczące zmieniającego się obrazu starości jako efektu różnorodnych modyfikacji zaznaczających się w poszczególnych obszarach życia w stuleciu szybkich i często nieprzewidywalnych zmian.
więcej o Konferencja "Starość jak ją widzi psychologia. Zmieniający się obraz starości"
calendar
Interdyscyplinarna studencka konferencja naukowa SeMPowisko 2024

18.04.2024 - 21.04.2024

SeMPowisko to wydarzenie organizowane od 22 lat przez Koło Matematyczno-Przyrodnicze Studentów UJ. Ideą konferencji jest wymienianie się wiedzą z różnych dziedzin nauk ścisłych oraz zdobywanie doświadczenia w pracy naukowej. Studenci mają możliwość zaprezentowania wyników swoich badań i dyskusji nad nimi. Równocześnie jest to okazja do wysłuchania interesujących odczytów o szerokim zakresie tematycznym.
więcej o Interdyscyplinarna studencka konferencja naukowa SeMPowisko 2024
calendar
Wspólny koncert chóru <span lang='la'>Camerata Jagellonica</span> oraz Orkiestry Uniwersytetu w Heidelbergu

19.04.2024

Głównym punktem artystycznym koncertu będzie wspólne wykonanie "Glorii" Francisa Poulenca. W programie znajdą się także utwory takich kompozytorów jak: Maurice Duruflé, Giovanni Gabrieli i Henryk Mikołaj Górecki. Wstęp wolny.
więcej o Wspólny koncert chóru Camerata Jagellonica oraz Orkiestry Uniwersytetu w Heidelbergu
calendar
Wykład profesora Jana Lucassena

19.04.2024

Grupa badawcza Homo [Lab]orans, powstała dzięki środkom ID UJ POB Heritage na Wydziale Historycznym UJ, zaprasza na wykład profesora Jana Lucassena, historyka dziejów społecznych i gospodarczych, współtwórcy The International Institute of Social History w Amsterdamie - organizacji, która nadaje ton i wyznacza poziom historii społecznej na świecie i gdzie żywe jest przymierze historii i nauk społecznych i ekonomicznych.
więcej o Wykład profesora Jana Lucassena
calendar
Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Chińskiego 2024

20.04.2024

Ośrodek "Instytut Konfucjusza w Krakowie" zaprasza na obchody Międzynarodowego Dnia Języka Chińskiego ONZ. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 20 kwietnia przy ul. Oleandry 2a w Krakowie. Wstęp wolny.
więcej o Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Chińskiego 2024
calendar
Ogrywanie historii. Rola i miejsce gier w historiografii

20.04.2024

Sekcja Gier Historycznych oraz Sekcja Historii w Przestrzeni Publicznej Koła Naukowego Historyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do wzięcia aktywnego udziału w ogólnopolskiej konferencji studencko-doktoranckiej pt. "Ogrywanie Historii. Rola i miejsce gier w historiografii".
więcej o Ogrywanie historii. Rola i miejsce gier w historiografii
calendar
Akcja krwiodawstwa na Kampusie UJ

22.04.2024

Druga w 2024 r. akcja krwiodawstwa na Kampusie UJ, która jest częścią trwającego przez cały bieżący rok przedsięwzięcia pod nazwą "175 donacji na 175 lat Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ". Rejestracja będzie otwarta w godzinach od 9.00 do 13.00, ale osoby, które chcą oddać krew po raz pierwszy powinny zgłosić się nie później niż do godziny 12.00. Akcję objął honorowym patronatem rektor UJ prof. Jacek Popiel.
więcej o Akcja krwiodawstwa na Kampusie UJ
calendar
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23.04.2024

Biblioteka Jagiellońska i Wydawnictwo Bo.wiem zapraszają na wyjątkowe wydarzenia, podczas których skupimy się na materialnej postaci książek i ich znaczeniu dla naszej kultury. Uwielbiasz czytać? Dołącz do nas w tym dniu.
więcej o Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
calendar
X Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Młodzi o Sporcie"

24.04.2024

Koło Naukowe Managerów Sportu UJ ma zaszczyt już po raz 10. zaprosić na konferencję poświęconą zagadnieniom zarządzania w sporcie. Wydarzenie jest adresowane do wszystkich pasjonatów szeroko rozumianej branży sportowej. Motywem przewodnim tegorocznej konferencji jest przywództwo w sporcie, tym niemniej organizatorzy zachęcają do zgłaszania posterów i artykułów dotyczących także pozostałych wyzwań zarządzania w sporcie.
więcej o X Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Młodzi o Sporcie"
calendar
Eksperci i laicy o sieciowym dyskursie zdrowotnym

24.04.2024

Instytut Filologii Angielskiej UJ zaprasza na spotkanie poświęcone nowym praktykom związanym z rozwojem dyskursu sieciowego o tematyce zdrowotnej. Dyskusja będzie okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy ekspertami związanymi z różnymi aspektami sieciowej komunikacji zdrowotnej ze zwróceniem szczególnej uwagi na interakcjach laik-ekspert.
więcej o Eksperci i laicy o sieciowym dyskursie zdrowotnym
Powrót do góry

Widok zawartości stron Widok zawartości stron