Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

kwiecień 2024

20240422
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Akcja krwiodawstwa na Kampusie UJ

Data: 22.04.2024
Czas rozpoczęcia: 9.00
Miejsce: Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ, ul. Gronostajowa 5, parter
Witryna internetowa wydarzenia: https://hdk.geo.uj.edu.pl
Akcja krwiodawstwa na Kampusie UJ

Druga w 2024 r. akcja krwiodawstwa na Kampusie UJ, która jest częścią trwającego przez cały bieżący rok przedsięwzięcia pod nazwą "175 donacji na 175 lat Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ". Rejestracja będzie otwarta w godzinach od 9.00 do 13.00, ale osoby, które chcą oddać krew po raz pierwszy powinny zgłosić się nie później niż do godziny 12.00. Akcję objął honorowym patronatem rektor UJ prof. Jacek Popiel.

Ważne: Każda osoba, która zgłasza się do oddania krwi musi być zdrowa (jeśli ma katar lub kaszel, widoczną opryszczkę, gorączkę to znaczy, że nie jest zdrowa), pełnoletnia i ważyć minimum 50 kg, powinna być wypoczęta, wyspana oraz w dniu oddania krwi - po spożyciu lekkostrawnego, niskokalorycznego posiłku (nie należy zgłaszać się na czczo) i wypiciu minimum 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi. Na 24 godziny przed oddaniem krwi nie można spożywać alkoholu. Przed pobraniem należy okazać dowód osobisty.

Wszyscy dawcy otrzymają darmową wejściówkę do Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ.

Zachęcamy, by poinformować o akcji znajomych!

Do wzięcia udziału w szlachetnej akcji zapraszają: Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ, Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ, Samorząd Studentów Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ, Wydziału Chemii UJ i Wydziału Geografii i Geologii UJ oraz Koło Geografów UJ im. Ludomira Sawickiego i Koło Naukowe Studentów Bioinformatyki UJ.

Zachęcamy, by przez cały 2024 r. brać udział w akcji 175 donacji na 175 lat Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ.

Krew będzie można oddawać podczas akcji organizowanych na Kampusie UJ, ale także poza nimi – w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie lub jego oddziałach terenowych. Wystarczy podać hasło: Instytut Geografii.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron