Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

KONTAKT

tel. interwencyjny
606 406 158

Czynny:
od poniedziałku do piątku: 8.00-24.00
soboty i niedziele: 11.00-24.00

email: sowa@uj.edu.pl

adres: Collegium Śniadeckiego
ul. Kopernika 27
I piętro, pok. 23,23a, 25
(za bramą od ulicy,
obok wejścia do Ogrodu Botanicznego)

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Skontaktuj się z nami, jeśli jesteś w kryzysie, masz problemy emocjonalne lub cierpisz psychicznie.

Dyżury psychologów:

poniedziałek - czwartek 8.00 - 18.00
piątek 8.00-13.00 zebranie zespołu;                        13.00-18.00 dyżur dla studentów
sobota 11.00-14.00
niedziela 11.00-14.00

Sekretariat czynny w godzinach 8.30-15.00 
tel. 12 663 36 83

Uwaga! 24, 25 i 26 grudnia dyżur telefoniczny w godz. 8.00-24.00

Od stycznia 2020 zmianie ulegną godziny funkcjonowania SOWA:

Dyżury psychologów:

poniedziałek - czwartek w godz. 8.00-18.00
piątek 8.00-13.00 zebranie zespołu;                        13.00-18.00 dyżur dla studentów
sobota w godz. 9.00-14.00

Telefon interwencyjny będzie czynny w podanych powyżej godzinach.

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Grupy wsparcia

W SOWA można skorzystać zarówno z pomocy indywidualnej, jak również dołączyć do grupy wsparcia, które prowadzone są przez ekspertów w danej dziedzinie.

Osoby biorące udział w grupach wsparcia podpisują deklarację wzajemnej poufności otrzymanych informacji. Biorąc udział w grupie przedstawiasz się tylko z imienia.

Grupy odbywają się w stałych terminach w Collegium Śniadeckiego przy ul. Kopernika 27 (I piętro, nr 25- sala grup wsparcia). Większość z nich ma charakter otwarty. Chęć udziału w grupie prosimy zgłaszać e-mailowo, z dopiskiem nazwy grupy, w której planujesz wziąć udział.

Obecnie nabory do wszystkich grup zostały już zakończone.

prowadząca: mgr Katarzyna Podgórska - czwartek godz. 17.00-18.00

Łatwo Cię zranić, trudno Ci poradzić sobie z niepowodzeniami, nie umiesz radzić sobie ze stresem. Te zajęcia pomogą Ci wzmocnić swoje poczucie wartości i wypracować strategię radzenia sobie w sytuacjach trudnych.

prowadząca: mgr Katarzyna Podgórska - środa godz. 09.00-10.00

"Mindfulness - redukcja stresu" to program, który pomaga rozwinąć umiejętności skupiania uwagi na chwili obecnej. Praktyczne ćwiczenia i medytacje pomagają obniżyć stres, wzmocnić system odpornościowy i lepiej radzić sobie w trudnych sytuacjach.

prowadząca: mgr Marta Kogut-Lechowicz - piątek godz. 16.00-17.00

Grupa przeznaczona dla osób, dla których rozpoczęcie nauki w UJ wiąże się z przenosinami do Krakowa, wyprowadz­ką z domu lub innymi znaczącymi zmianami w życiu. Jeśli masz problemy z adaptacją do nowego stylu życia, nie wiesz, gdzie i jak szukać znajomych, czujesz się obco w miejscu zamieszkania czy na uczelni – ta grupa przezna­czona jest dla Ciebie.

prowadzący: dr Bartosz Sławecki - poniedziałek godz. 16.00-17.30

Zakończenie studiowania jest niezwykle ważnym, wręcz przełomowym momentem w życiu każdego młodego człowieka. Dla niektórych jest to szczególnie trudny okres. Wiąże się z koniecznością podjęcia szeregu istotnych decyzji, skonfrontowania z konsekwencjami wcześniejszych wyborów. To czas rozstawania z ludźmi, którzy przez ostatnie lata byli wokół nas, porzucenia marzeń i niespełnionych planów, poczucia bycia zawieszonym pomiędzy czymś co jeszcze trwa i tym co dopiero się zdarzy, ale także konieczności podejmowania nowych wyzwań, wchodzenia w inne relacje. To naturalne, że w takim okresie pojawiają się i nasilają przeróżne lęki, poczucie pustki, niedopasowania, chaosu, ale także ekscytacja i fascynacja nieznanym. Jeśli czujesz, że rozstanie z uczelnią i wejście w kolejny etap życia wzbudza w Tobie emocje i stany, z którymi z jakiegoś powodu nie potrafisz sobie poradzić, to ta grupa jest właśnie dla Ciebie. Wspólnie postaramy się odkryć i zrozumieć, co takiego dzieje się w czasie przechodzenia ze szkoły wyższej w kolejne etapy życia osobistego i zawodowego.

coach: Dr Katarzyna Cyranka. Thursday 9.00 a.m.

The Culture Shock group starts on 7 November (Thursday 9.00-10.00). We cordially invite all students who want to talk about their adaptation difficulties!

Apart from experiencing challenges faced by the majority of young people starting their studies at universities (moving out of the family home, shaping their own identity, adapting to the role of a student, learning efficient time management), foreign students struggle additionally with culture shock, related to language barriers, homesickness, loneliness, and social differences. Participation in an adjustment support group will help you in preventing negative effects of the adjustment period and will give you tools to effectively deal with personal and academic issues in a foreign country. Welcome!

Conducted in English.