перейти до основного змісту

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Kalendarz

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

жовтня 2020

20201019
попередній тиждень
наступний тиждень

Z@miast Targów. Zaprasza Wydawnictwo UJ

Дата: 19.10.2020 - 23.10.2020
організатор: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
веб-сайт події: https://www.facebook.com/Wydawnictwo.UJ
Z@miast Targów. Zaprasza Wydawnictwo UJ

Pierwsza, wiosenna edycja cyklu wydarzeń cieszyła się ogromną popularnością, teraz Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza na odsłonę jesienną. W trakcie pięciu dni porozmawiamy z naukowcami, pisarzami i tłumaczami, przeczytamy fragmenty nowości książkowych, pokażemy, jak wygląda praca w Wydawnictwie.

Przez ostatnie dni czytelnicy zadawali pytania autorom: prof. Janowi Kreftowi, prof. Piotrowi Kletowskiemu, dr Barbarze Żebrowskiej-Mazur, dr. Piotrowi Palonce i dr Lindsay C. Gibson. W ramach cyklu "Zadaj pytanie autorowi" będziecie Państwo mogli posłuchać, jakich udzielili odpowiedzi. Najciekawsze pytanie skierowane do każdego z autorów zostanie nagrodzone jego najnowszą książką wydaną w Wydawnictwie UJ.

Codziennie od 19 października (poniedziałek) do 23 października (piątek) "Widzimy się o 17:00". W trakcie spotkań online, które zaczynać się będą o tytułowej godzinie 17.00, porozmawiamy na temat wybranych książek z autorami, specjalistami i naukowcami. Listę spotkań podajemy poniżej.

Przez cały targowy tydzień będzie można też skorzystać ze specjalnych targowych rabatów na wybrane serie.

 

Wszystkie wydarzenia odbywać się będą na profilu FB Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego www.facebook.com/Wydawnictwo.UJ

Spotkania online "Widzimy się o 17:00"

  • 19.10 godz. 17:00

Rozmowa o książce Davida Barriego pt. „Supernawigatorzy. Jak zwierzęta odnajdują drogę”.

Udział biorą: Robert Gwiazda i Agnieszka Andreasik

Profesor Instytutu Ochrony Przyrody PAN Robert Gwiazda rozmawia z naszą koleżanką Agnieszką Andreasik o książce „Supernawigatorzy”. Poznamy zmysł orientacji zwierząt, wykorzystywane przez nie techniki nawigacyjne oraz zastanowimy się nad tym, czego możemy dowiedzieć się o świecie, badając migrację zwierząt. Przekonamy się także, czy ludzie pozbawieni dostępu do najnowszych technologii potrafią jeszcze prawidłowo określać swoje położenie i wyznaczać kierunki.

  • 20.10 godz. 17:00

Rozmowa o książce Lindsay C. Gibson pt. „Jak wyzwolić się spod wpływu niedojrzałych emocjonalnie rodziców”

Rozmawiają: Lindsay C. Gibson i Sabina Sadecka

Lindsay C. Gibson, autorka książki „Jak wyzwolić się spod wpływu niedojrzałych emocjonalnie rodziców”, porozmawia z Sabiną Sadecką, terapeutką traumy i współzałożycielką portalu opsychologii.pl. Lindsay C. Gibson podzieli się swoimi zawodowymi doświadczeniami, opowie o pracy nad książką i pomoże zrozumieć problem emocjonalnej niedojrzałości.

  • 21.10 godz. 17:00

Rozmowa o książce Andrzeja Tadeusza Staniszewskiego pt. „Historyje krakowskie. Funkcjonowanie narracyjnych tekstów popularnych we wczesnonowożytnej aglomeracji krakowskiej”.

Rozmawiają: Andrzej Staniszewski i Jakub Niedźwiedź

Wraz z Autorem i jego gościem, prof. Jakubem Niedźwiedziem, porozmawiamy o tym, jak wyglądało życie dawnych książek popularnych, w jaki sposób je reklamowano oraz kim byli ich czytelnicy i odbiorcy. Zastanowimy się również, czy możemy zaobserwować jakieś podobieństwa między XVI-wiecznym a współczesnym rynkiem książki i jakie są różnice między nimi.

  • 22.10 godzina 17:00

Rozmowa o książce Clarissy Goenawan pt. „Perfekcyjny świat Miwako Sumidy”

Rozmawiają: Clarissa Goeanwan i Mateusz Chaberski

Mateusz Chaberski z Wydziału Polonistyki UJ zapyta Clarissę Goenawan, singapurską pisarkę pochodzącą z Indonezji, o trudne  które porusza ona w swojej powieści, o sposób pisania i inspiracje literackie.

  • 23.10 godz. 17:00

Rozmowa o książce Sylvie Naar, Stevena A. Safrena pt. „Dialog motywujący i terapia poznawczo-behawioralna”

Redaktorki naukowe książki – Małgorzata Adamczyk-Zientara, przewodnicząca sekcji Dialogu Motywującego PTTPB, oraz Jadwiga Maria Jaraczewska, przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej – rozmawiają z Pawłem Dybernym, trenerem ACT. Wyjaśnią nam, jakie znaczenie w procesie terapeutycznym ma połączenie zasad dialogu motywującego z konceptualizacją terapii poznawczo-behawioralnej.

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту