Перейти до основного змісту

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Kalendarz

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

20220915

Chiński po podstaw stacjonarnie i online

Дата: 15.09.2022 - 05.10.2022
Організатор: Instytut Konfucjusza w Krakowie
Chiński po podstaw stacjonarnie i online

Chcesz zacząć naukę języka chińskiego? Wybierz miejsce, gdzie nauka języka to połączenie pasji lektorów z doskonałym przygotowaniem dydaktycznym. Instytut Konfucjusza w Krakowie zaprasza na kursy języka chińskiego od podstaw w postaci zajęć stacjonarnych oraz online. Zajęcia rozpoczną się 5 października 2022 i potrwają do 5 lutego 2023.

 

W nadchodzącym semestrze Instytut Konfucjusza w Krakowie planuje uruchomienie czterech nowych grup dla osób początkujących:

  • A1 Gaifan (poniedziałek i środa, 18:30-20:00) - zajęcia stacjonarnie,
  • A1Jianbing (wtorek i czwartek, 16:45-18:15) - zajęcia online,
  • A1 Miantiao (poniedziałek i czwartek, 16:45-18:15) - zajęcia online,
  • A1 Doufu (sobota 09:00-12:15) - zajęcia online.

Kursy online to świetna, nowoczesna metoda uczenia się języka, która jest wygodna i ekonomiczna. Jest też szansą dla osób spoza Krakowa na naukę języka chińskiego na najwyższym poziomie. W przypadku ponownego wprowadzenia obostrzeń ze względu na sytuację epidemiologiczną, tryb zajęć stacjonarnych zostanie zmieniony na online. Kursy online odbędą się w tej formie niezależnie od sytuacji, planowana jest również kontynuacja kursów online w następnych latach.

Język chiński dla dorosłych

Kursy w Instytucie Konfucjusza Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie obejmują naukę języka chińskiego mandaryńskiego o profilu ogólnym i konwersatoryjnym. Zajęcia dla osób rozpoczynających przygodę z nauką języka chińskiego (poziomy od A1 do B1.2) prowadzone są przez lektorów chińskich w języku angielskim oraz przez lektorów polskich, w proporcji 1:1 (zajęcia prowadzone są na zmianę przez lektora polskiego, zajmującego się przede wszystkim wyjaśnianiem zagadnień gramatycznych oraz przez native speakera, który koncentruje się na wymowie). Maksymalna ilość osób w grupie wynosi 15 osób w przypadku kursu stacjonarnego oraz 12 w przypadku online, minimalna 8 lub 6.

Zajęcia dla początkujących

Semestr zajęć obejmuje 60 godzin zajęć, lekcje stacjonarne i online odbywają się dwa razy w tygodniu, trwają 90 min. i prowadzone są na przemian przez polskiego lektora tłumaczącego zagadnienia gramatyczne oraz wykorzystanie słownictwa i chińskiego native speakera, który ćwiczy z kursantami wymowę oraz rozumienie ze słuchu.

Zajęcia online prowadzone przez aplikację MS Teams. Instytut Konfucjusza zapewnia podręczniki. Zakres materiału realizowany na zajęciach opiera się na podręczniku 标准教程 Standard Course HSK1 oraz dodatkowych materiałach przygotowywanych przez lektorów.

Zgłoszenia: instytut.konfucjusza@uj.edu.pl.

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту