Перейти до основного змісту

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Kalendarz

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

20220919

Camera Jagellonica 2022

Дата: 19.09.2022 - 31.10.2022
Організатор: Biuro Prasowe UJ
Camera Jagellonica 2022

Ruszył nabór zgłoszeń do szóstej edycji konkursu Camera Jagellonica, w którym nagradzane są fotografie i filmy. Oprócz zdjęć w kategoriach "Architektura", "Życie studenckie" i "Impresje" uczestnicy mogą nadsyłać swoje prace w kategorii "Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Hasło to zapowiada Rok Kopernikański upamiętniający przypadającą w 2023 roku w 550. rocznicę urodzin i 480. rocznicę śmierci Mikołaja Kopernika.

To propozycja przyjrzenia się za pomocą obiektywów dziedzictwu wybitnego polskiego astronoma, twórcy teorii heliocentrycznej i autora poświęconego jej dzieła "O obrotach sfer niebieskich".

Podobnie jak w zeszłym roku, również w tegorocznej edycji konkursu organizatorzy dają możliwość przygotowania krótkich materiałów wideo, które pokażą życie Uniwersytetu Jagiellońskiego w sześćdziesięciosekundowych filmikach.

Ideą konkursu jest zintegrowanie środowiska akademickiego, przybliżenie historii uczelni oraz pokazanie aktualnych przedsięwzięć. Stąd też do przesyłania fotografii oraz materiałów wideo zapraszamy studentów, doktorantów, absolwentów oraz sympatyków Uniwersytetu. Poprzez zdjęcia chcemy pokazać, że Uniwersytet to nie tylko najstarsza uczelnia w Polsce, ale także miejsce, gdzie można realizować swoje pasje oraz poznać niezwykłych ludzi.

W każdej z kategorii jury składające się z profesjonalnych fotografów oraz teoretyków fotografii wybierze zdjęcie zwycięskie oraz przyzna jedno wyróżnienie. Spośród wszystkich nadesłanych zdjęć rektor UJ, prof. Jacek Popiel wytypuje jedno, którego autorowi przyzna Nagrodę Specjalną. Podobnie będzie w przypadku filmów wideo. W tym roku wartość nagrody specjalnej wynosi 2500 zł.

Konkurs trwa od 19 września do 23 listopada 2022 r. i ma trzy etapy:

  • I etap – nadsyłanie zgłoszeń: od 19 września do 31 października;
  • II etap – ocena nadesłanych zdjęć przez jury: od 1 do 10 listopada
  • III etap – wernisaż, ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród – 23 listopada 2022 r.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową www.camerajagellonica.uj.edu.pl.

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту