Перейти до основного змісту

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Kalendarz

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Popularne artykuły Popularne artykuły

Popularne wydarzenia

Inauguracja roku akademickiego 2022/2023

Inauguracja roku akademickiego 2022/2023

Uroczyste rozpoczęcie 659. roku akademickiego w naszej uczelni odbędzie się w auli Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Transmisję z uroczystości można będzie oglądać na stronie www.uj.edu.pl.
Liczba wyświetleń : 5628
“No to pięknie!” - jak uchwycić sztukę i piękno z perspektywy naukowej

“No to pięknie!” - jak uchwycić sztukę i piękno z perspektywy naukowej

Każdy z nas pamięta szkolne wycieczki do muzeów i słynne pytania o to “co artysta miał na myśli”. Może naukowcy pomogą nam odpowiedzieć na to pytanie? W nowej serii rozmów “No to pięknie!” na kanale YouTube Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych UJ zastanowimy się nad sztuką i pięknem z perspektywy różnych dyscyplin naukowych.
Liczba wyświetleń : 1808
Wielkie Pytania w Krakowie

Wielkie Pytania w Krakowie

W ramach obchodzonego w 2023 roku Światowego Kongresu Kopernikańskiego 28 listopada zapraszamy na Wielkie Pytania w Krakowie, poświęcone dziedzictwu astronoma. Trzy debaty będą transmitowane na żywo w Internecie, a nagrania zostaną umieszczone na kanale YouTube.
Liczba wyświetleń : 1573
Camera Jagellonica 2022

Camera Jagellonica 2022

Ruszył nabór zgłoszeń do szóstej edycji konkursu Camera Jagellonica, w którym nagradzane są fotografie i filmy. Oprócz zdjęć w kategoriach "Architektura", "Życie studenckie" i "Impresje" uczestnicy mogą nadsyłać swoje prace w kategorii "Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Hasło to zapowiada Rok Kopernikański upamiętniający przypadającą w 2023 roku w 550. rocznicę urodzin i 480. rocznicę śmierci Mikołaja Kopernika.
Liczba wyświetleń : 1360
Kardiologia Prewencyjna 2022

Kardiologia Prewencyjna 2022

Zapraszamy do udziału w jubileuszowej XV Konferencji Naukowej Sekcji Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego "Kardiologia Prewencyjna 2022 - wytyczne, wątpliwości, gorące tematy". Cykl tych wydarzeń to spotkania multidyscyplinarne, które skierowane są nie tylko do kardiologów, ale także internistów i lekarzy rodzinnych oraz profesjonalistów z innych dziedzin medycyny i nauk o zdrowiu.
Liczba wyświetleń : 1343
Święto Edukacji Narodowej w Uniwersytecie Jagiellońskim

Święto Edukacji Narodowej w Uniwersytecie Jagiellońskim

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel zaprasza na uroczyste posiedzenie Senatu UJ, które odbędzie się w Auditorium Maximum UJ, z okazji wręczenia odznaczeń państwowych i medali KEN oraz nagród i wyróżnień za wybitne osiągnięcia naukowe.
Liczba wyświetleń : 1260
Luzytanie na Indyjskim Szlaku. <span lang="es">Camões</span> i morska epopeja Portugalczyków

Luzytanie na Indyjskim Szlaku. Camões i morska epopeja Portugalczyków

Niniejsza wystawa w formacie wirtualnym powstała z okazji 450. rocznicy wydania drukiem portugalskiej epopei narodowej autorstwa Luísa Vaz de Camõesa (1524?-1580), zatytułowanej w oryginale "Os Lusíadas" (tytuł wyd. pol. z 1995 r. "Luzytanie"), przypadającej w 2022 roku. Ponadto stanowi wydarzenie towarzyszące jubileuszowi 130-lecia istnienia Instytutu Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Liczba wyświetleń : 1153
"Świat w obliczu nowych wyzwań" - międzynarodowa konferencja naukowa

"Świat w obliczu nowych wyzwań" - międzynarodowa konferencja naukowa

Konferencja organizowana jest z okazji 150-lecia Polskiej Akademii Umiejętności. Wezmą w niej udział osoby cieszące się najwyższym autorytetem w różnych dziedzinach nauki, w większości członkowie Polskiej Akademii Umiejętności. Przedstawią oni najnowsze osiągnięcia w swoich dyscyplinach, które złożą się na diagnozę dotyczącą stanu społeczeństwa międzynarodowego w sytuacji pandemii, kryzysu ekologicznego i zachwiania tradycyjnych wartości.
Liczba wyświetleń : 1058
Forum Neuronus

Forum Neuronus

12. edycja konferencji Neuronus 2022 IBRO Neuroscience Forum organizowanej przez studentów zrzeszonych w Kole Naukowym Neuronaukowców “NEURONUS” oraz pracowników Instytutu Zoologii i Badań Biomedycznych Wydziału Biologii UJ i Instytutu Psychologii Wydziału Filozoficznego UJ.
Liczba wyświetleń : 947
"Wesoła wczoraj i dziś". Historia krakowskiej medycyny na fotografiach

"Wesoła wczoraj i dziś". Historia krakowskiej medycyny na fotografiach

Pierwszy na świecie zabieg resekcji żołądka czy pionierskie prace nad tomografią rentgenowską to tylko przykładowe odkrycia lekarzy związanych z Collegium Medicum UJ. W krakowskim Muzeum Fotografii MuFo prezentowana będzie wystawa plenerowa, która ma upamiętniać ich dokonania. Ekspozycja rozpoczyna prezentację szlaku historyczno-kulturowego Via Medicorum, który powstaje na Wesołej, części miasta ściśle związanej z historią krakowskiej medycyny.
Liczba wyświetleń : 938

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту