перейти до основного змісту

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Kalendarz

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Popularne artykuły Popularne artykuły

Popularne wydarzenia

Copernicus Festival 2024: "Maszyna"

Copernicus Festival 2024: "Maszyna"

Copernicus Festival od lat pokazuje wzajemne przenikanie się kultury i nauki. W tym roku skupimy się na maszynach – przyjrzymy się zarówno rozwojowi naszej technologii, jak i temu, co metafora maszyny wnosi do naszego rozumienia świata i samych siebie. W ciągu sześciu dni będzie można usłyszeć wykłady wybitnych ekspertów, wziąć udział w angażujących dyskusjach czy warsztatach a także zobaczyć inspirujące filmy i wystawy, nawiązujące do tegorocznego hasła festiwalu.
Кількість переглядів: 2168
Zjazd Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Zjazd Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

W roku 2024 mija 60 lat od momentu powstania Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ramach Jubileuszu odbywa się wiele ciekawych wydarzeń, z których jedno ma szczególny wymiar historyczny - w dniach od 14 do 15 września odbędzie się pierwszy w historii Zjazd Absolwentów UJ, otwarty dla wszystkich, którzy ukończyli studia na naszej Uczelni, niezależnie od wydziału czy kierunku.
Кількість переглядів: 1513
Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

25 kwietnia odbędą się wybory rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego na kadencję 2024-2028. Rada Uczelni wskazała jako kandydatów na ten urząd cztery osoby: prof. Armena Edigariana, prof. Tomasza Grodzickiego, prof. Piotra Jedynaka i prof. Dorotę Malec. Kolegium Elektorów UJ zaopiniowało termin i miejsce spotkania kandydatów z elektorami i innymi członkami wspólnoty uczelni. Odbędzie się ono 17 kwietnia o godz. 12.00 w Auditorium Maximum przy ul. Krupniczej 33. Spotkanie będzie transmitowane online na kanale UJ live.
Кількість переглядів: 1473
Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego

Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego

12 maja przypada 660. rocznica założenia przez króla Kazimierza Wielkiego najstarszej polskiej uczelni – Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dzień ten obchodzony jest jako Święto UJ. W tym roku uroczystości rozpoczną się 10 maja w Katedrze Wawelskiej, gdzie o godz. 9.00 złożone zostaną wieńce i kwiaty na grobach fundatorów naszej uczelni - Kazimierza Wielkiego, królowej Jadwigi i Władysława Jagiełły.
Кількість переглядів: 1305
Wspólny koncert chóru <span lang='la'>Camerata Jagellonica</span> oraz Orkiestry Uniwersytetu w Heidelbergu

Wspólny koncert chóru Camerata Jagellonica oraz Orkiestry Uniwersytetu w Heidelbergu

Głównym punktem artystycznym koncertu będzie wspólne wykonanie "Glorii" Francisa Poulenca. W programie znajdą się także utwory takich kompozytorów jak: Maurice Duruflé, Giovanni Gabrieli i Henryk Mikołaj Górecki. Wstęp wolny.
Кількість переглядів: 1290
Wystawa "Zawsze pomiędzy poza – książki Radosława Nowakowskiego"

Wystawa "Zawsze pomiędzy poza – książki Radosława Nowakowskiego"

W Bibliotece Jagiellońskiej zaprezentowane zostaną książki Radosława Nowakowskiego - muzyka, bębniarza w zespole Osjan oraz twórcy książki niekonwencjonalnej. Artysta łączy w swoich dziełach dwa kierunki: liberaturę i książkę artystyczną. Oprócz słów wykorzystuje materialne cechy książki, takie jak ilustracje, format, kształt, kolor i rodzaj czcionki. Na wystawie zaprezentowane zostaną długie leporella, harmonijkowe dzieła, które zaciekawiają zarówno formą, jak i treścią.
Кількість переглядів: 1149
Krakowskie Forum Biomedyczne

Krakowskie Forum Biomedyczne

Forum zgromadzi ekspertów, naukowców oraz studentów z całego kraju, którzy zaprezentują najnowsze osiągnięcia i badania w dziedzinie biomedycyny. Na uczestników czekają inspirujące wykłady eksperckie odkrywające tajniki genetyki, farmacji, nowych technologii i biotechnologii. Program obfituje także w warsztaty praktyczne oraz sesje dyskusyjne.
Кількість переглядів: 880
Festiwal Nauki i Sztuki na UJ

Festiwal Nauki i Sztuki na UJ

Uniwersytet Jagielloński po raz kolejny włącza się w organizację Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie. 20. edycja wydarzenia, koordynowana przez UJ Collegium Medicum zapowiada się szczególnie emocjonująco, bowiem będzie to powrót na scenę krakowskich festiwali po 4 latach nieobecności. Zmianie uległa lokalizacja wydarzeń festiwalowych: z przestrzeni Rynku Głównego w Krakowie, wydarzenia festiwalowe przenoszą się do naukowych siedzib partnerów Festiwalu.
Кількість переглядів: 792
Wystawa "Pan na <span lang='la'>Collegium Maius</span>. Dziedzictwo Karola Estreichera młodszego"

Wystawa "Pan na Collegium Maius. Dziedzictwo Karola Estreichera młodszego"

Wystawa jubileuszowa zorganizowana z okazji 60-lecia otwarcia Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, które nastąpiło dokładnie 6 maja 1964 r. o godz. 11.00. Przez 6 dekad Collegium Maius, w którym mieści się placówka, stało się jednym z obowiązkowych punktów odwiedzin turystów z całego świata. Bywały tu również koronowane głowy, dyplomaci, osobistości świata nauki i sztuki. Zwiedzający wystawę zobaczą Collegium Maius od strony dotąd mało nieznanej.
Кількість переглядів: 634
Między mitem a rzeczywistością: blaski i mroki kultury rycerskiej

Między mitem a rzeczywistością: blaski i mroki kultury rycerskiej

Koło Naukowe Literatury Dawnej Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do wzięcia udziału ogólnopolskiej studencko-doktoranckiej konferencji naukowej poświęconej tematyce rycerstwa, która odbędzie się w trybie hybrydowym. Spotkanie to ma na celu rozważenie różnorodnych aspektów rycerstwa, zarówno jako ideału społecznego czy funkcji społeczno-politycznej, jak i jako motywu tekstów kultury.
Кількість переглядів: 577

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту