перейти до основного змісту

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Uniwersytet

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wirtualne spacery po wybranych obiektach uniwersyteckich

Budynki uniwersyteckie na mapie Krakowa

Na mapie zaznaczone zostały część budynków wybranych jednostek.

Читати ще o

Collegium Maius

Collegium Maius, usytuowane u zbiegu ulic Św. Anny i Jagiellońskiej jest najstarszym budynkiem uniwersyteckim w Polsce.

Читати ще o

Collegium Novum

Siedziba władz Uniwersytetu znajduje się przy ulicy Gołębiej 24, w neogotyckim gmachu, zbudowanym według projektu Feliksa Księżarskiego.

Читати ще o

Biblioteka Jagiellońska
Biblioteka Jagiellońska jest najstarszą biblioteką akademicką w Polsce. Jej początki sięgają XIV wieku. Pełni ona funkcję biblioteki narodowej, a jej zbiory stanowią Narodowy Zasób Biblioteczny. Biblioteka mieści się w modernistycznym budynku z lat 30. XX wieku, w drugiej połowie lat 90. powiększonym o nowe skrzydło. Читати ще o

Auditorium Maximum

W gmachu przy ul. Krupniczej 33 znajdą się nowoczesne duże sale wykładowe: sala amfiteatralna na 1200 osób (dzielona modularnie na dwie części), sala na 250 miejsc, dwie po 150 miejsc i jedna na 100 miejsc. Budynek, w którym odbywają się wykłady, kongresy i ważne uroczystości uniwersyteckie, został oddany do użytku 9 września 2005 r.

Читати ще o

Kampus 600-lecia Odnowienia UJ

Kampus 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego zwany krócej III Kampusem UJ budowany jest w Krakowie-Pychowicach. Zlokalizowane są tutaj nowoczesne budynki wydziałów ścisłych i przyrodniczych oraz Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej.

Читати ще o

Wydział Chemii UJ

Budowa nowej siedziby Wydziału Chemii UJ rozpoczęła się w październiku 2013 roku i zakończyła wiosną roku 2017. Składa się z 7 dwu-, trzy- i czterokondygnacyjnych segmentów od A do G o łącznej powierzchni ok. 28 tys. m kw. i kubaturze 155 tys. m sz. Każdy z nich spełnia zróżnicowane funkcje. W budynkach A i B znajduje się część dydaktyczna z biblioteką i czytelnią z pomieszczeniami do pracy cichej, salami seminaryjnymi, wykładowymi i językowymi, pomieszczeniami do ćwiczeń laboratoryjnych, pracowniami komputerowymi oraz 5 aulami głównymi.

Читати ще o

Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ

Budynek Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej powstał w 2009 roku na Kampusie 600-lecia Odnowienia UJ (ul. ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 4).

Читати ще o

Wydział Matematyki i Informatyki UJ

Siedziba Wydziału Matematyki i Informatyki przy ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 6 została otwarta w 2008 r.

Читати ще o

Wydział Biologii oraz Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii

Wirtualny spacer po kompleksie nauk biologicznych na Kampusie 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu.

Читати ще o

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej

Nowa siedziba wydziału Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ, która została otwarta 10 grudnia 2015 r. na Kampusie 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu.

 

Читати ще o

Instytut Zoologii

Od października 2011 roku najważniejszym adresem dla zoologów z Uniwersytetu Jagiellońskiego jest ulica Gronostajowa 9. Tam właśnie znajduje się nowa siedziba Instytutu Zoologii UJ.

Читати ще o

Małopolskie Centrum Biotechnologii

Małopolskie Centrum Biotechnologii (MCB) powstało jako projekt mający na celu utworzenie interdyscyplinarnego ośrodka badawczego umożliwiającego wykonywanie kompleksowych badań na różnych poziomach funkcjonowania organizmu. MCB tworzy 6 ośrodków o zróżnicowanych, ale komplementarnych tematykach badawczych oraz 5 laboratoriów niezależnych grup badawczych.

Читати ще o

Instytut Nauk Geologicznych

Siedziba Instytutu Nauk Geologicznych przy ul. Gronostajowej 3a została oficjalnie otwarta 26 czerwca 2017 roku. Budynek posiada m.in. system zarządzania BMS, dachowo-fasadowe instalacje fotowoltaiczne, gruntowe pompy ciepła i zielony dach.

Читати ще o

Synchrotron SOLARIS
Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego "Solaris" działa przy Uniwersytecie Jagiellońskim. Zlokalizowane jest na terenie Kampusu 600-lecia Odnowienia UJ, w południowej części Krakowa. Sąsiaduje ze specjalną strefą ekonomiczną Krakowskiego Parku Technologicznego. Centrum zostało wybudowane w latach 2010–2015. Читати ще o

Zespół Pieśni i Tańca UJ "Słowianki"

Zespół powstał w 1959 roku przy Katedrze Filologii Słowiańskiej UJ. Początek dała mu grupa kilkunastu studentek Wydziału Filologicznego, zorganizowana przez pracownika naukowego, slawistę - Zdzisława Wagnera, zafascynowanego folklorem Słowian południowych.

Читати ще o

Centrum Edukacji Przyrodniczej

Centrum Edukacji Przyrodniczej to jednostka muzealno-dydaktyczna, której działalność dydaktyczna jest oparta na zbiorach zoologicznych, geologicznych, antropologicznych i paleobotanicznych.

Читати ще o

Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika

Obserwatorium jest instytutem Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej. Kilkudziesięciu pracowników i doktorantów zajmuje się tu badaniami we wszystkich obszarach astronomii, astrofizyki i kosmologii.

Читати ще o

Ogród Botaniczny

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, założony w 1783 roku, jest obecnie najstarszy w Polsce. Od ponad 200 lat odgrywa dużą rolę w rozwoju nauki, edukacji i kultury jako miejsce badań, inspiracji artystycznych oraz "żywe muzeum" flory świata odwiedzane co roku przez tysiące osób.

Читати ще o

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту