перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Ruszają szkolenia uprawniające do przeprowadzania szczepień

Oczekiwane przez wszystkich zwiększone dostawy szczepionek przeciw COVID-19 oznaczają konieczność przeszkolenia pracowników medycznych, którzy będą mogli wesprzeć system ochrony zdrowia w procesie powszechnych i masowych szczepień. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum rozpoczyna cykl bezpłatnych szkoleń.

Już 10 kwietnia (sobota) ruszą bezpłatne szkolenia skierowane do farmaceutów, diagnostów laboratoryjnych i fizjoterapeutów uprawniające do przeprowadzania szczepień przeciw COVID-19. Zajęcia poprowadzą eksperci z Medycznego Centrum Kształcenia Podyplomowego Collegium Medicum, Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie oraz Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM. Dotychczas zgłosiło się już ponad 500 chętnych, którzy chcą odciążyć lekarzy, pielęgniarki, ratowników walczących o życie pacjentów. Ale potrzebnych jest znacznie więcej. Jak najszybsze zaszczepienie jak największej liczby osób, pozwoli nam rozpocząć spacer w kierunku powrotu do normalności.

Czterogodzinne szkolenie praktyczne obejmuje naukę podania szczepionki w postaci iniekcji domięśniowej, a także działań w razie wystąpienia nagłej reakcji alergicznej lub innego stanu zagrożenia życia pacjenta, następującego bezpośrednio po szczepieniu. Zajęcia te będzie realizowane w równoległych grupach ćwiczeniowych w poniedziałki - 12, 19 i 26 kwietnia; w soboty - 10, 17 i 18 kwietnia i w niedziele - 11, 18 i 25 kwietnia w Krakowie w obiekcie Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM przy ul. Michałowskiego 12.

Rejestracja na szkolenie uprawniające do przeprowadzania szczepień przeciwko Covid-19 odbywa się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie kursy.mckp.uj.edu.pl. Zapisy prowadzą również samorządy zawodowe, a dodatkowe informacje można uzyskać na stronach: kif.info.pl (fizjoterapeuci), nia.org.pl (farmaceuci) oraz kidl.org.pl (diagności laboratoryjni).

рекомендовано
Ambasador Sri Lanki odwiedziła Uniwersytet Jagielloński

Senatorowie pozytywnie zaopiniowali 2 kandydatów na rektora UJ

Badacze z UJ odebrali akty nominacyjne w Pałacu Prezydenckim