WSMiP UJ laureatem konkursu Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ (WSMiP UJ) został laureatem grantu "Rola i znaczenie Partnerstwa Wschodniego w procesie transformacji państw Europy Wschodniej i Kaukazu Południowego" przyznanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie Dyplomacja publiczna 2021. Kierownikiem międzynarodowego projektu jest dr hab. Piotr Bajor z Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ.

Celem ogłoszonego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych konkursu Dyplomacja publiczna 2021 jest wyłonienie najlepszych ofert z propozycjami projektów do realizacji jako zadanie publiczne, dotyczących priorytetów polskiej polityki zagranicznej w zakresie dyplomacji publicznej, zgodnie z następującymi założeniami: wzmacnianie pozytywnego wizerunku Polski na arenie międzynarodowej, wymiar wschodni polskiej polityki zagranicznej oraz dialog polsko-żydowski -wspólne dziedzictwo i przyszłość. Budżet konkursu wynosi 4 mln zł, a realizacja projektu powinna zakończyć się nie później niż do 15 grudnia br.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało właśnie o rozstrzygnięciu tegorocznej edycji konkursu. Wśród podmiotów, którym zostało przyznane dofinansowanie, znalazł się WSMiP UJ. Celem projektu "Rola i znaczenie Partnerstwa Wschodniego w procesie transformacji państw Europy Wschodniej i Kaukazu Południowego" jest przeprowadzenie badań dotyczących roli i znaczenia Partnerstwa Wschodniego w procesie transformacji państw objętych programem oraz analiza wpływu poszczególnych narzędzi w zakresie zmian systemowych w Armenii, Gruzji, Mołdawii oraz Ukrainie. Wydział będzie koordynował prace międzynarodowego konsorcjum badawczego, w skład którego weszły: Państwowy Uniwersytet w Erywaniu, Państwowy Uniwersytet w Kiszyniowie, Państowy Uniwersytet we Lwowie, Państwowy Uniwersytet w Tbilisi oraz Centrum Bezpieczeństwa Międzynarodowego i Partnerstwa we Lwowie.

Kierownikiem projektu badawczego oraz koordynatorem działania konsorcjum jest dr hab. Piotr Bajor z Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ.

Na UJ obradowało prezydium ZG Akademickiego Związku Sportowego
Badacze z MCB UJ zbadają mikrobiologiczny odcisk palca Krakowa
Rektorzy Coimbra Group dyskutują nad transformacjami w szkolnictwie wyższym
List rektora UJ do małopolskiej kurator oświaty