перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Szpital Uniwersytecki nagrodzony przez Ministerstwo Zdrowia

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej do 21 szpitali w Polsce trafi łącznie 17,5 mln złotych na zakup sprzętu dla oddziałów anestezjologii i intensywnej terapii. Za pieniądze z tej puli Szpital Uniwersytecki w Krakowie nabędzie ultrasonografy anestezjologiczne oraz zestawy do bronchoskopii.

Ministerstwo Zdrowia nagrodziło szpitale, które mogą pochwalić się największą aktywnością donacyjną w latach 2017-2019 - uwzględniona została liczba dawców potencjalnych, rzeczywistych oraz pobranych do przeszczepiania narządów. Szpital Uniwersytecki znalazł się wśród wyróżnionych placówek. Resort podkreślił, że przekazane dofinansowanie jest wyrazem uznania dla pracy całego zespołu koordynującego i zaangażowanego w proces donacji, który identyfikuje, kwalifikuje oraz sprawuje opiekę nad dawcami, jak również dla zaangażowania ze strony zarządzających szpitali.

W ramach dofinansowania Szpital Uniwersytecki otrzymał 0,5 mln zł, za które zakupione zostaną 3 ultrasonografy anestezjologiczne oraz 4 zestawy do bronchoskopii.

рекомендовано
Senatorowie pozytywnie zaopiniowani 2 kandydatów na rektora UJ

Badacze z UJ odebrali akty nominacyjne w Pałacu Prezydenckim

Na UJ odkryto polimer o właściwościach przeciwgrzybiczych