перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Zakończenie trzeciej edycji Szkoły Prawa Hiszpańskiego

Szkoła Prawa Hiszpańskiego działa na Wydziale Prawa i Administracji UJ. Uroczyste zakończenie trzeciej edycji kursu, który prowadzony jest we współpracy z Uniwersytetami w Granadzie i Alicante odbyło się 18 czerwca. W tym roku szkołę ukończyło 30 osób. W sumie od początku jej istnienia dyplomy odebrało ponad 70 abiturientów.

Najlepsi studenci Szkoły otrzymali nagrody ufundowane przez Instytut Cervantesa w Krakowie. Pierwsze miejsce zajął Piotr Talaga, drugie Monika Skocz i Katarzyna Koszyczarek, trzecie Aleksander Szojda-Pallado.

W graduacji wzięło udział wielu znamienitych gości: Jego Ekscelencja Francisco Javier Sanabria Valderrama, ambasador Hiszpanii w Polsce, prof dr hab. Dorota Malec, prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej, Fernando Vara del Rey, dyrektor Instytut Cervantesa w Krakowie, Radosław Fronc, Konsul Honorowy Hiszpanii w Krakowie. Gości przywitał prof. dr hab. Jerzy Pisuliński, dziekan Wydziału Prawa i Administracji UJ.

Z uczestnikami uroczystości połączyli się on line przedstawiciele partnerskich uniwersytetów: dr José Luis Pérez Serrabona, dziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu w Granadzie, dr Leonor Moral Soriano, prodziekan ds. współpracy międzynarodowej Uniwersytetu w Granadzie, dr Jorge Urbaneja Cillán, prodziekan ds. współpracy międzynarodowej Uniwersytetu w Alicante.

W przyszłym roku planowana jest kolejna edycja Szkoły oraz Pierwsze Polsko-Hiszpańskie Dni Prawnicze.

рекомендовано
Tomasz Malarz Krakowskim Mistrzem Ortografii 2024

Projekty realizowane przez laureatów grantów ERC inspirują do działania cały UJ

Upamiętnienie 79. rocznicy wyzwolenia obozu <span lang='de'>Auschwitz-Birkenau</span>