Naukowcy z MCB UJ odebrali Nagrody Miasta Krakowa [ZDJĘCIA]
nagrody

Naukowcy z MCB UJ odebrali Nagrody Miasta Krakowa [ZDJĘCIA]

16.06.2021
W Teatrze Variété odbyło się we wtorek uroczyste wręczenie wyróżnień dla wybitnych obywateli miasta, firm zaangażowanych w działania kulturalne Krakowa, a także autorów najlepszych prac dyplomowych o krakowskiej tematyce. W gronie nagrodzonych znaleźli się m.in. badacze z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (MCB UJ).
więcej o Naukowcy z MCB UJ odebrali Nagrody Miasta Krakowa [ZDJĘCIA]
Uniwersytet Jagielloński uhonorował prof. Andrzeja Chwalbę
nagrody i wyróżnienia

Uniwersytet Jagielloński uhonorował prof. Andrzeja Chwalbę

11.06.2021
Wybitny znawca dziejów Polski i świata ostatnich dwóch stuleci, naukowiec wyróżniający się w środowisku historyków nie tylko poprzez niezwykle cenne publikacje naukowe, ale także ze względu na osiągnięcia w zakresie organizacji życia naukowego i popularyzacji historii Polski odznaczony został srebrnym medalem "Plus ratio quam vis" podczas uroczystości, która odbyła się w Librarii Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Uniwersytet Jagielloński uhonorował prof. Andrzeja Chwalbę
Międzynarodowa nagroda dla naukowców z Instytutu Fizyki UJ
nagrody

Międzynarodowa nagroda dla naukowców z Instytutu Fizyki UJ

01.06.2021
Europejskie Towarzystwo Fizyczne ogłosiło wczoraj laureatów Nagrody Giuseppe i Vanna Cocconi 2021 za wybitne osiągnięcia w dziedzinie astrofizyki cząstek i kosmologii. Otrzymali ją badacze współpracujący przy eksperymencie BOREXINO. W badaniach biorą udział m.in. prof. Marcin Wójcik, dr hab. Grzegorz Zuzel, prof. UJ, dr Marcin Misiaszek i dr Anna Jany z Instytutu Fizyki im. Mariana Smoluchowskiego UJ.
więcej o Międzynarodowa nagroda dla naukowców z Instytutu Fizyki UJ
Profesor Jacek Purchla laureatem Nagrody im. Józefa Dietla
nagrody rada uczelni

Profesor Jacek Purchla laureatem Nagrody im. Józefa Dietla

28.05.2021
Przewodniczący Rady Uczelni Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Purchla odebrał w czwartek Nagrodę im. Józefa Dietla. Decyzja kapituły zapadła jeszcze w lutym br., ale ze względu na pandemiczne ograniczenia zdecydowano o zmianie terminu gali, która do tej pory odbywała się 19 marca w dzień patrona miasta - św. Józefa. W uroczystości w sali Fontany Pałacu Krzysztofory uczestniczył rektor UJ prof. Jacek Popiel.
więcej o Profesor Jacek Purchla laureatem Nagrody im. Józefa Dietla
Biblioteka Kraków nagrodziła doktoranta z Instytutu Archeologii UJ
nagrody mobilna

Biblioteka Kraków nagrodziła doktoranta z Instytutu Archeologii UJ

14.05.2021
W maju laureatem Nagrody Krakowska Książka Miesiąca, promującej najciekawsze książki na rynku księgarskim, został Tomasz Gwiazda, doktorant w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wyróżnienie to otrzymał za książkę "Tempus edax rerum. Utracone kościoły Krakowa wzniesione w okresie od X do XVIII wieku". Autor omówił w niej kilkadziesiąt zaginionych budowli sakralnych z podziałem na przedromańskie, romańskie, gotyckie i barokowe.
więcej o Biblioteka Kraków nagrodziła doktoranta z Instytutu Archeologii UJ