перейти до основного змісту

Nagroda FEBS dla młodego kierownika grupy badawczej

Nagroda FEBS dla młodego kierownika grupy badawczej

23.11.2023
Dr Guillem Ylla, kierownik Pracowni Bioinformatyki i Biologii Genomu na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ otrzymał "FEBS Excellence Award" – prestiżową nagrodę przyznawaną przez Federację Europejskich Towarzystw Biochemicznych, która służy wsparciu liderów grup badawczych rozpoczynających karierę zawodową i realizujących projekty z zakresu nauk przyrodniczych na poziomie molekularnym.
Читати ще o Nagroda FEBS dla młodego kierownika grupy badawczej
Najlepsze koło naukowe w Polsce działa na Wydziale Lekarskim UJ CM

Najlepsze koło naukowe w Polsce działa na Wydziale Lekarskim UJ CM

21.11.2023
Członkowie SKM Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych UJ CM odebrali w auli Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie główną nagrodę w kategorii "Najlepsze Koło Naukowe Roku 2023" w 13. edycji ogólnopolskiego konkursu dla młodych naukowców StRuNa. Plebiscyt organizowany jest przez Fundację "Fundusz Pomocy Studentom", a patronuje mu Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Читати ще o Najlepsze koło naukowe w Polsce działa na Wydziale Lekarskim UJ CM
W <span lang="la">Collegium Novum</span> nagrodzono najlepsze książki o tematyce żydowskiej

W Collegium Novum nagrodzono najlepsze książki o tematyce żydowskiej

15.11.2023
Dr Ewa Koźmińska-Frejlak, dr Agnieszka Witkowska-Krych oraz dr Tomasz M. Jankowski zostali tegorocznymi laureatami 6. edycji Nagrody im. Józefa A. Gierowskiego i Chonego Shmeruka za najlepszą naukową publikację książkową w dziedzinie historii i kultury Żydów w Polsce za rok 2022. Zwycięzców wyłoniła kapituła, której przewodniczy prof. Stanisław Sroka, dziekan Wydziału Historycznego UJ.
Читати ще o W Collegium Novum nagrodzono najlepsze książki o tematyce żydowskiej
Nagroda Instytutu De <span lang="la">Republica</span> dla profesora Andrzeja Nowaka

Nagroda Instytutu De Republica dla profesora Andrzeja Nowaka

13.11.2023
W Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród Instytutu De Republica za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie nauk humanistycznych i społecznych. Wśród uhonorowanych znalazł się prof. Andrzej Nowak z Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, którego nagrodzono za całokształt twórczości.
Читати ще o Nagroda Instytutu De Republica dla profesora Andrzeja Nowaka
<span lang="en">Ludovika Prize</span> dla profesora Stanisława Sroki

Ludovika Prize dla profesora Stanisława Sroki

13.11.2023
6 listopada na budapeszteńskim Narodowym Uniwersytecie Służby Publicznej po raz pierwszy odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Ludoviki. Uhonorowano nią profesora Stanisława Srokę, dziekana Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Nagroda Ludoviki jest wyrazem uznania dla osób, których wybitne osiągnięcia na polu naukowym, publicznym i zawodowym, wiedza i droga życiowa są godne naśladowania.
Читати ще o Ludovika Prize dla profesora Stanisława Sroki