Перейти до основного змісту

Prawie 60 mln zł na realizację projektów z zakresu badań podstawowych

Prawie 60 mln zł na realizację projektów z zakresu badań podstawowych

19.05.2023
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało listy rankingowe konkursów OPUS 24 i SONATA 18. Złożono w nich 3015 wniosków, spośród których 363 zostały zakwalifikowane do finansowania. Naukowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego na realizację 36 projektów otrzymają 59,9 mln złotych.
Читати ще o Prawie 60 mln zł na realizację projektów z zakresu badań podstawowych
Badaczka z UJ CM odbędzie staż w jednej z najlepszych uczelni świata

Badaczka z UJ CM odbędzie staż w jednej z najlepszych uczelni świata

17.05.2023
Dr Sonia Trojan z Katedry Biochemii Lekarskiej UJ CM otrzymała prestiżowe stypendium The Kosciuszko Foundation i odbędzie sześciomiesięczny staż podoktorski Instytucie Technicznym w Massachusetts w Stanach Zjednoczonych - jednej z trzech najlepszych uczelni na świecie. Staż rozpocznie się 1 sierpnia br.
Читати ще o Badaczka z UJ CM odbędzie staż w jednej z najlepszych uczelni świata
Prestiżowe stypendia dla młodych naukowców z UJ

Prestiżowe stypendia dla młodych naukowców z UJ

16.05.2023
Siedmioro młodych badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego zostało laureatami prowadzonego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej programu stypendialnego START, którego celem jest wspieranie wybitnych młodych uczonych i zachęcanie ich do dalszego rozwoju naukowego. W obecnej edycji konkursu jego laureaci otrzymają roczne stypendium w wysokości 30 tys. zł., które mogą przeznaczyć na dowolny cel.
Читати ще o Prestiżowe stypendia dla młodych naukowców z UJ
Troje naukowców z UJ laureatami konkursu NCN Miniatura 7

Troje naukowców z UJ laureatami konkursu NCN Miniatura 7

15.05.2023
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało pierwszą listę rankingową konkursu Miniatura 7, którego celem jest wspieranie działań naukowych prowadzących do przygotowania założeń projektu badawczego, który zostanie złożony w konkursach NCN lub innych konkursach ogólnokrajowych i międzynarodowych. Wsparcie o łącznej wartości ponad 112 tys. zł otrzymają naukowcy z UJ, którzy prowadzą badania wstępne i pilotażowe.
Читати ще o Troje naukowców z UJ laureatami konkursu NCN Miniatura 7
Ministerialne wsparcie dla kół naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego

Ministerialne wsparcie dla kół naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego

04.05.2023
Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło wyniki 3. edycji programu "Studenckie koła naukowe tworzą innowacje". Do finansowania rekomendowano 3 innowacyjne projekty, które będą realizowane przez żaków Wydziału Lekarskiego UJ CM oraz Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ.
Читати ще o Ministerialne wsparcie dla kół naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego