перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Prestiżowa nagroda dla prof. Marcina Magierowskiego

19.02.2024
Rising Star Awards to nagrody przyznawane przez Europejską Unię Gastroenterologiczną (United European Gastroenterology, UEG), którymi honoruje się najwybitniejszych naukowców i klinicystów młodego pokolenia. W tym roku w gronie nagrodzonych znalazł się prof. Marcin Magierowski, kierownik Pracowni Inżynierii Komórkowej i Diagnostyki Izotopowej Katedry Fizjologii UJ CM.
Читати ще o Prestiżowa nagroda dla prof. Marcina Magierowskiego
Doktorant z UJ CM laureatem konkursu Student-Wynalazca

13.02.2024
Marcin Jakubiec z Wydziału Farmaceutycznego UJ CM jest jednym z pięciu młodych innowatorów, którzy zdobyli główne nagrody w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca. Jury uhonorowało go za modyfikowane pochodne aminokwasowe do leczenia chorób o podłożu neurologicznym oraz wybranych zaburzeń psychiatrycznych, które opracowano w zespole prof. Krzysztof Kamińskiego z Katedry Chemii Farmaceutycznej UJ CM.
Читати ще o Doktorant z UJ CM laureatem konkursu Student-Wynalazca
Ponad 1,7 mln zł wsparcia na kształcenie w szkołach doktorskich UJ

30.01.2024
Narodowe Centrum Nauki (NCN) rozstrzygnęło 5. edycję konkursu PRELUDIUM BIS na stypendia doktoranckie, projekty badawcze i staże zagraniczne realizowane przez doktorantów w szkołach doktorskich. Wśród laureatów znaleźli się pracownicy naukowi 3 wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego - Lekarskiego, Chemii oraz Geografii i Geologii.
Читати ще o Ponad 1,7 mln zł wsparcia na kształcenie w szkołach doktorskich UJ
Trzy polsko-francuskie projekty badawcze zrealizują naukowcy z UJ

03.01.2024
Dr Vittorio Canale z Wydziału Farmaceutycznego, dr Katarzyna Majzner z Wydziału Chemii oraz dr Grzegorz Zając z Jagiellońskiego Centrum Rozwoju Leków zostali laureatami programu badań naukowych PHC Polonium, prowadzonego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. Jego celem jest wsparcie mobilności naukowców i pogłębienie współpracy naukowej między Polską i Francją.
Читати ще o Trzy polsko-francuskie projekty badawcze zrealizują naukowcy z UJ
Grant na polsko-niemiecko-walońskie badania nad grafami planarnymi

29.12.2023
Dr hab. Piotr Micek, prof. UJ z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zrealizuje międzynarodowy, trójstronny projekt badawczy dzięki finansowaniu w konkursie Weave-UNISONO. Naukowcy z Krakowa, Brukseli i Karlsruher będą prowadzić badania grafów planarnych, które mogą być narysowane bez przecięć na kartce papieru.
Читати ще o Grant na polsko-niemiecko-walońskie badania nad grafami planarnymi