перейти до основного змісту

Nagroda "Newsweeka" im. Teresy Torańskiej dla dr Agnieszki Daukszy

Nagroda "Newsweeka" im. Teresy Torańskiej dla dr Agnieszki Daukszy

29.11.2017
Książka "Klub Auschwitz i inne kluby. Rwane opowieści przeżywców" dr Agnieszki Daukszy z Wydziału Polonistyki UJ została uznana za najlepszą publikację w języku polskim z zakresu literatury faktu przez kapitułę Nagrody "Newsweeka" im. Teresy Torańskiej. Zwycięski tytuł jest zapisem rozmów z osobami, które przeżyły pobyt w obozie koncentracyjnym w trakcie II wojny światowej, ostatnimi świadkami bezprecedensowej machiny eksterminacji człowieka.
Читати ще o Nagroda "Newsweeka" im. Teresy Torańskiej dla dr Agnieszki Daukszy
Trzech fizyków Uniwersytetu Jagiellońskiego w konkursie QuantERA

Trzech fizyków Uniwersytetu Jagiellońskiego w konkursie QuantERA

24.11.2017
Profesorowie Jacek Dziarmaga, Jakub Zakrzewski i Krzysztof Sacha z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ wezmą udział w 3 międzynarodowych projektach badawczych z zakresu technologii kwantowych w ramach konkursu QuantERA 2017. Łącznie dzięki wspólnemu finansowaniu Unii Europejskiej i organizacji członkowskich sieci QuantERA zostanie sfinansowanych 26 przedsięwzięć naukowych, w tym 9 z udziałem Polaków.
Читати ще o Trzech fizyków Uniwersytetu Jagiellońskiego w konkursie QuantERA
13 studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego odebrało Diamentowe Granty

13 studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego odebrało Diamentowe Granty

20.11.2017
Wszystkim laureatom tegorocznej edycji konkursu serdecznie gratuluję. Uważam, ze jesteście posiadaczami wyjątkowych talentów badawczych, czemu wyraz daliście w zgłoszonych do konkursu projektach badawczych - mówił wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podczas uroczystości wręczenia nagród Diamentowy Grant 2017. To już 6. edycja konkursu, w którym do tej pory nagrodzono 520 młodych naukowców.
Читати ще o 13 studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego odebrało Diamentowe Granty
NCN przeznaczy prawie 35 mln zł na badania prowadzone przez naukowców z UJ

NCN przeznaczy prawie 35 mln zł na badania prowadzone przez naukowców z UJ

17.11.2017
Narodowe Centrum Nauki już po raz trzynasty rozstrzygnęło swoje flagowe konkursy Opus i Preludium. Dofinansowanie w ramach obu konkursów przyznano 72 programom prowadzonym przez naukowców z UJ, którzy na realizację badań otrzymają prawie 35 mln złotych.
Читати ще o NCN przeznaczy prawie 35 mln zł na badania prowadzone przez naukowców z UJ
Książka z afiliacją UJ nagrodzona na targach Expodent 2017
osiągnięcia

Książka z afiliacją UJ nagrodzona na targach Expodent 2017

09.11.2017
"Diagnostyka i leczenie dysfunkcji czaszkowo-żuchwowych w ujęciu holistycznym" autorstwa Barbary Czerwińskiej-Niezabitowskiej i Małgorzaty Kulesy-Mrowieckiej z afiliacją Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, Wydziału Nauk o Zdrowiu, Instytutu Fizjoterapii uzyskała I miejsce w kategorii Wydawnictwo roku 2017 na XXIII Targach Stomatologicznych Expodent 2017.
Читати ще o Książka z afiliacją UJ nagrodzona na targach Expodent 2017