перейти до основного змісту

Zawodniczki UJ na podium AMP w piłce nożnej

Zawodniczki UJ na podium AMP w piłce nożnej

14.06.2023
W rozegranych w Poznaniu w dniach od 4 do 8 czerwca Akademickich Mistrzostwach Polski w kobiecej piłce nożnej siedmioosobowej reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego zajęła 3. miejsce. W drodze od półfinału zespół zanotował jedno potknięcie w fazie grupowej, przegrywając z UWM Olsztyn. W pozostałych meczach zwyciężał przekonująco, nie tracąc w żadnym meczu bramki.
Читати ще o Zawodniczki UJ na podium AMP w piłce nożnej
Brązowy medal młodych "Jagiellonek"

Brązowy medal młodych "Jagiellonek"

12.06.2023
8 czerwca w Jarocinie zakończył się finałowy turniej mistrzostw Polski dziewcząt U-13, w którym startowało osiem najlepszych klubów wyłonionych najpierw w rozgrywkach wojewódzkich, a następnie makroregionalnych. AZS UJ Kraków zdobył brązowy medal. Już sam awans do najlepszej ósemki drużyn w Polsce był wielką niespodzianką, gdyż w dużej mierze zespół opierał się na dziewczynkach z młodszego rocznika.
Читати ще o Brązowy medal młodych "Jagiellonek"
Zawodniczki UJ Mistrzyniami Polski w trójboju siłowym

Zawodniczki UJ Mistrzyniami Polski w trójboju siłowym

08.05.2023
Podczas Akademickich Mistrzostw Polski w trójboju siłowym klasycznym, rozgrywanych w Katowicach w dniach od 5 do 7 maja, kobieca drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego obroniła zeszłoroczny tytuł Mistrzyń Polski, wygrywając też klasyfikację w typie Uniwersytety. Złote medale w swoich kategoriach wagowych wywalczyły Joanna Lewandowska - w kategorii 76 kg i Patrycja Panasiuk - w kategorii 63 kg.
Читати ще o Zawodniczki UJ Mistrzyniami Polski w trójboju siłowym
Piłkarki AZS UJ zameldowały się w półfinale Orlen Pucharu Polski

Piłkarki AZS UJ zameldowały się w półfinale Orlen Pucharu Polski

20.04.2023
Drużyna piłki nożnej kobiet AZS UJ Kraków odniosła historyczny sukces i po raz pierwszy w historii klubu awansowała do półfinału rozgrywek Orlen Pucharu Polski. Podopieczne Krzysztofa Kroka wygrały we Wrocławiu z drugoligową Ślęzą 7:1 i w efektownym stylu dotarły do najlepszej czwórki rozgrywek.
Читати ще o Piłkarki AZS UJ zameldowały się w półfinale Orlen Pucharu Polski
Zawodnicy UJ na podium AMP w narciarstwie alpejskim i snowboardzie

Zawodnicy UJ na podium AMP w narciarstwie alpejskim i snowboardzie

09.03.2023
Blisko 400 osób z 43 uczelni rywalizowało od 6 do 8 marca na zakopiańskiej Harendzie podczas rozgrywanych tam Akademickich Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim. Medale zdobyli reprezentujący Uniwersytet Jagielloński: Maja Chyla (złoto w slalomie gigancie i srebro w slalomie) oraz Norbert Wróbel (srebro w slalomie gigancie). W klasyfikacji drużynowej mężczyzn UJ zajął drugie miejsce. W rozgrywanych w Szczawnicy zawodach snowboardzistów złoto zdobyła Paulina Pawlikowska.
Читати ще o Zawodnicy UJ na podium AMP w narciarstwie alpejskim i snowboardzie