перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Koła naukowe z UJ nagrodzone w konkursie StRuNa

W dwunastej edycji konkursu StRuNa, którego nazwa utworzona została od pierwszych liter słów Studencki Ruch Naukowy docenieni zostali młodzi naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego skupieni w dwóch kołach naukowych: Studenckim Kole Naukowym Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych Collegium Medicum UJ oraz Sekcji Filozofii Techniki Koła Naukowego Studentów Filozofii UJ.

Konkurs organizuje Fundacja "Fundusz Pomocy Studentom", a patronuje mu Ministerstwo Edukacji i Nauki. Skierowany jest do studentów lub doktorantów polskich uczelni, którzy w minionym roku akademickim zespołowo realizowali projekty naukowe w ramach kół naukowych, redakcji mediów akademickich, stowarzyszeń akademickich, organów wykonawczych samorządu studentów lub doktorantów.

W obecnej edycji konkursu  zespoły studenckie i studencko-doktoranckie rywalizowały w 12 kategoriach. Do 8 z nich można było zgłaszać najciekawsze projekty zrealizowane w całości lub w istotnej części między 1 października 2021 a 30 września 2022 roku. W 4️ pozostałych kategoriach oceniano całokształt działalności koła.

Patryk Obajtek

Statuetki zwycięzcom konkursu wręczono w trakcie Gali Środowiska Akademickiego, która odbyła się w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie 19 listopada.

W kategorii "Debiut roku 2022" pierwszą nagrodę zdobyło SKN Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. SKN TCiUS działa przy Katedrze Biochemii Lekarskiej. Pod kierunkiem dr n. med. Małgorzaty Lasoty prowadzi badania naukowe dotyczące problematyki przeciwnowotworowej terapii celowanej oraz podejmuje szereg ciekawych inicjatyw promujących naukę. Najnowsze wyniki badań prowadzonych przz członków koła zaprezentowano podczas odbywającej się w dniach w listopadzie br. w Sewilli międzynarodowej konferencji FEBS-IUBMB-ENABLE zatytułowanej "The perfect tandem: How technology expands the frontiers of biomedicine".

Nagrodę StRuNa odebrał przewodniczący SKN Patryk Obajtek.

W kategorii "Konferencja Roku 2022" zwyciężyła Sekcja Filozofii Techniki KNSF Uniwersytetu Jagiellońskiego, którą nagrodzono za  konferencję "Wirtualium – interdyscyplinarne perspektywy rzeczywistości wirtualne". Opiekunem projektu był Sidey Myoo. Jednym z partnerów konferencji była Cafe Nauka - naukowy fanpage Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wyróżnienie w kategorii Koło Naukowe Roku otrzymało Koło Naukowe Studentów Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

foto: Facebook/StRuNa

рекомендовано
Studenci UJ nagrodzili osoby zaangażowane w rozwój ich kształcenia i codzienną pomoc

Pociąg "Relacji Kraków - Warszawa" odjechał ze stacji Scena Piast