Lista wiadomości

relacja

Zakończenie trzeciej edycji Szkoły Prawa Hiszpańskiego

18.06.2021
Szkoła Prawa Hiszpańskiego działa na Wydziale Prawa i Administracji UJ. Uroczyste zakończenie trzeciej edycji kursu, który prowadzony jest we współpracy z Uniwersytetami w Granadzie i Alicante odbyło się 18 czerwca. W tym roku szkołę ukończyło 30 osób. W sumie od początku jej istnienia dyplomy odebrało ponad 70 abiturientów.
więcej o Zakończenie trzeciej edycji Szkoły Prawa Hiszpańskiego
Na UJ obradowało prezydium ZG Akademickiego Związku Sportowego

Na UJ obradowało prezydium ZG Akademickiego Związku Sportowego

18.06.2021
18 czerwca w murach Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się posiedzenie prezydium Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego. Ostatnie wyjazdowe obrady tego gremium w Krakowie przeprowadzone zostały 17 lat temu. Gospodarzem spotkania był rektor UJ prof. Jacek Popiel.
więcej o Na UJ obradowało prezydium ZG Akademickiego Związku Sportowego
Badacze z MCB UJ zbadają mikrobiologiczny odcisk palca Krakowa

18.06.2021
Poręcze i ławki w naszych miastach mogą mieć czasem większą różnorodność biologiczną niż można znaleźć w lasach deszczowych. W związku z tym naukowcy na całym świecie podejmą próbę zanurzenia się w bogactwo nowych form życia występujących na powierzchniach użytkowych transportu publicznego podczas kolejnej akcji global City Sampling Day (gCSD). Do tej szeroko zakrojonej akcji już po raz drugi dołączy Kraków.
więcej o Badacze z MCB UJ zbadają mikrobiologiczny odcisk palca Krakowa
Rektorzy Coimbra Group dyskutują nad transformacjami w szkolnictwie wyższym
mobilna

Rektorzy Coimbra Group dyskutują nad transformacjami w szkolnictwie wyższym

18.06.2021
Rektorzy uczelni zrzeszony w ramach sieci Coimbra Group przeprowadzili debatę on-line poświęconą przyszłości szkolnictwa wyższego w Europie. Zorganizowane 17 czerwca zamknięte spotkanie było uzupełnieniem corocznego zgromadzenia generalnego Coimbra Group. Uniwersytet Jagielloński reprezentowali rektor UJ prof. Jacek Popiel oraz prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorota Malec.
więcej o Rektorzy Coimbra Group dyskutują nad transformacjami w szkolnictwie wyższym
List rektora UJ do małopolskiej kurator oświaty

17.06.2021
17 czerwca rektor UJ prof. Jacek Popiel wystosował list do małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak, w którym ustosunkowuje się do jej słów, które wypowiedziała minionego dnia pod adresem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Poniżej zamieszczamy pełną treść listu.
więcej o List rektora UJ do małopolskiej kurator oświaty