Lista wiadomości

W krakowskiej Tauron Arenie powstanie masowy punkt szczepień

30.03.2021
W kolejnych tygodniach do Polski dotrą duże ilości szczepionek przeciwko COVID-19, co powinno znacznie przyspieszyć proces szczepień. W Tauron Arenie powstanie duży punkt do szczepień populacyjnych, w którym dziennie będzie mogło być podawanych nawet 2 tys. dawek. Kluczowe znaczenie w tych działaniach odegra Szpital Uniwersytecki w Krakowie (SU).
więcej o W krakowskiej Tauron Arenie powstanie masowy punkt szczepień
Olha Shuklinova zwyciężczynią Coimbra Group 3-Minute-Thesis JU

26.03.2021
26 marca odbył się finał konkursu Coimbra Group 3-Minute-Thesis Jagiellonian University. 10 doktorantów z UJ przedstawiło tematykę swoich prac doktorskich w bardzo krótkich prezentacjach z użyciem tylko jednego slajdu. Zwyciężczynią została Olha Shuklinova, autorka prezentacji pt. „Mathematics helps to optimize therapy in Parkinson’s disease”.
więcej o Olha Shuklinova zwyciężczynią Coimbra Group 3-Minute-Thesis JU
Jak dawne społeczeństwa reagowały na zmiany klimatu?

24.03.2021
W artykule opublikowanym w czasopiśmie "Nature", międzynarodowy zespół naukowców z udziałem polskich badaczy - dr. hab. Adama Izdebskiego z UJ i dr. hab. Piotra Guzowskiego z Uniwersytetu w Białymstoku, przedstawił nowo opracowaną metodę, która ma posłużyć do rozwiązywania problemów typowych dla badań historii klimatu i społeczeństwa. Stosując ją, zespół odkrył pięć sposobów, które pomogły dawnym społeczeństwom przystosować się do zmian klimatu.
więcej o Jak dawne społeczeństwa reagowały na zmiany klimatu?
Doktorant z UJ z nagrodą w konkursie "Mój doktorat w 180 sekund"
nagrody i wyróżnienia

Doktorant z UJ z nagrodą w konkursie "Mój doktorat w 180 sekund"

24.03.2021
Maciej Bukowski z Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego został laureatem nagrody publiczności w krajowym etapie polskiej edycji konkursu "Ma Thèse en 180 Secondes" (Mój doktorat w 180 sekund), w którym 13 doktorantek i doktorantów z 11 uczelni i ośrodków badawczych z całej Polski miało możliwość przedstawić swoją pracę naukową w formie filmu wideo, po francusku i w nie więcej niż trzy minuty.
więcej o Doktorant z UJ z nagrodą w konkursie "Mój doktorat w 180 sekund"
Studenci UJ opracowali kompendium wiedzy o chińskim prawie
mobilna

Studenci UJ opracowali kompendium wiedzy o chińskim prawie

24.03.2021
Zuzanna Kopania i Igor Szpotakowski wydali pierwszy w skali europejskiej, a także jeden z nielicznych na świecie, przewodnik w formie książkowej poświęcony wyszukiwaniu informacji i prowadzeniu badań nad chińskim prawem. W opracowaniu skierowanej do studentów publikacji brały udział prawnicze autorytety z renomowanych ośrodków akademickich w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych.
więcej o Studenci UJ opracowali kompendium wiedzy o chińskim prawie