Lista wiadomości

Uczona z UJ w Zarządzie Stowarzyszenia Studiów Izraelskich

17.06.2021
Dr hab. Joanna Dyduch, prof. UJ z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego została wybrana na członka Zarządu Stowarzyszenia Studiów Izraelskich (Association of Israel Studies). Nominacja obowiązuje od dnia powołania i potrwa 2 lata.
więcej o Uczona z UJ w Zarządzie Stowarzyszenia Studiów Izraelskich
W SU otwarto najnowocześniejszą w Europie pracownię urologiczną

16.06.2021
W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie (SU) oficjalnie otwarto pracownię wideourodynamiki. Sprzęt, w który jest wyposażona, kosztował ponad 2 mln zł, a pierwsi pacjenci będą mogli z niego skorzystać już w przyszłym tygodniu. Tym samym krakowska placówka dołączyła do elitarnego grona światowych ośrodków mogących poszczycić się tak zaawansowaną diagnostyką, która pozwala na bardzo dokładne rozpoznanie uszkodzenia odpowiednich pięter układu moczowego.
więcej o W SU otwarto najnowocześniejszą w Europie pracownię urologiczną
Spotkanie rektora UJ z konsulem generalnym Austrii w Krakowie
wizyta

Spotkanie rektora UJ z konsulem generalnym Austrii w Krakowie

16.06.2021
16 czerwca odbyło się spotkanie rektora UJ prof. Jacka Popiela z konsulem generalnym Austrii w Krakowie Philippem Charwathem. W spotkaniu wzięła udział także prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorota Malec. W rozmowie z konsulem, który piastuje swoje stanowisko w Krakowie dopiero od kilku miesięcy, poruszone zostały tematy dotyczące stanu polsko-austriackiej współpracy naukowej.
więcej o Spotkanie rektora UJ z konsulem generalnym Austrii w Krakowie
Naukowcy z MCB UJ odebrali Nagrody Miasta Krakowa [ZDJĘCIA]
nagrody

Naukowcy z MCB UJ odebrali Nagrody Miasta Krakowa [ZDJĘCIA]

16.06.2021
W Teatrze Variété odbyło się we wtorek uroczyste wręczenie wyróżnień dla wybitnych obywateli miasta, firm zaangażowanych w działania kulturalne Krakowa, a także autorów najlepszych prac dyplomowych o krakowskiej tematyce. W gronie nagrodzonych znaleźli się m.in. badacze z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (MCB UJ).
więcej o Naukowcy z MCB UJ odebrali Nagrody Miasta Krakowa [ZDJĘCIA]
Promocje habilitacyjne Wydziałów Polonistyki oraz Filologicznego
nominacje i promocje

Promocje habilitacyjne Wydziałów Polonistyki oraz Filologicznego

15.06.2021
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym naukowców z Wydziału Polonistyki oraz Wydziału Filologicznego, które odbyły się 15 czerwca w auli Collegium Maius UJ. Dwanaścioro pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne Wydziałów Polonistyki oraz Filologicznego