Lista wiadomości

uroczystość

76. rocznica inauguracji pierwszego powojennego roku akademickiego w UJ

19.03.2021
19 marca 1945 roku w auli Collegium Novum UJ odbyła się pierwsza po zakończeniu okupacji hitlerowskiej inauguracja roku akademickiego. W 76. rocznicę tego wydarzenia złożono kwiaty pod pamiątkową tablicą umieszczoną na drugim piętrze tegoż gmachu.
więcej o 76. rocznica inauguracji pierwszego powojennego roku akademickiego w UJ
Zwycięstwo studentów WPiA UJ w międzynarodowym turnieju mediacyjnym
osiągnięcie

Zwycięstwo studentów WPiA UJ w międzynarodowym turnieju mediacyjnym

19.03.2021
Drużyna studentów Wydziału Prawa i Administracji UJ w składzie: Marta Nawrocka oraz Antoni Otałęga, przygotowana przez utytułowanych trenerów: Agnieszkę Górę i Jacka Czaję, po raz kolejny zwyciężyła w międzynarodowym turnieju mediacyjnym w kategorii negocjatorów
więcej o Zwycięstwo studentów WPiA UJ w międzynarodowym turnieju mediacyjnym
Matematyczne nagrody dla uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego
nagrody mobilna

Matematyczne nagrody dla uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego

19.03.2021
Polskie Towarzystwo Matematyczne (PTM) wyłoniło najlepszych matematyków. Laureatem Nagrody im. Stefana Banacha został prof. Jerzy Weyman z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z kolei Nagrodę PTM dla Młodych Matematyków za 2020 rok przyznano Marcinowi Sroce, doktorantowi w Instytucie Matematyki UJ.
więcej o Matematyczne nagrody dla uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego
Wernisaż wystawy "Beethoven i Penderecki. Sfera sacrum"
wydarzenie kulturalne

Wernisaż wystawy "Beethoven i Penderecki. Sfera sacrum"

18.03.2021
Po raz 25. rozpoczyna się Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena, którego inaugurację jak zawsze poprzedza otwarcie wystawy manuskryptów muzycznych w Bibliotece Jagiellońskiej. Jubileuszowa ekspozycja poświęcona została w całości dziełom dwóch kompozytorów: Ludwiga van Beethovena, patrona festiwalu oraz Krzysztofa Pendereckiego, zmarłego przed niespełna rokiem najwybitniejszego polskiego kompozytora naszych czasów.
więcej o Wernisaż wystawy "Beethoven i Penderecki. Sfera sacrum"
Szpital Uniwersytecki oferuje wsparcie dla chorych z cukrzycą typu 1

18.03.2021
W odpowiedzi na wciąż rosnące zapotrzebowanie, Szpital Uniwersytecki w Krakowie powołał pierwszy w Polsce zespół świadczący pomoc psychoterapeutyczną pacjentom chorującym na cukrzycę typu 1 i cierpiącym na zaburzenia psychiczne. Specjaliści działają w ramach Poradni Psychologicznej i Poradni Psychiatrii.
więcej o Szpital Uniwersytecki oferuje wsparcie dla chorych z cukrzycą typu 1