Lista wiadomości

nominacje i promocje

Promocje habilitacyjne wydziałów BBiB oraz Biologii

10.06.2021
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym naukowców z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii oraz Wydziału Biologii, które odbyły się 10 czerwca w auli Collegium Maius UJ. Dwanaścioro pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne wydziałów BBiB oraz Biologii
Maciej Bukowski z nagrodą publiczności w konkursie MT180
mobilna

Maciej Bukowski z nagrodą publiczności w konkursie MT180

10.06.2021
W środę odbył się finał Europy Środkowej konkursu "Mój doktorat w 180 sekund" ("Ma Thèse en 180 Secondes" - MT180) zorganizowany przez Instytut Filologii Romańskiej UJ we współpracy z Instytutem Francuskim w Warszawie. Laureatem nagrody publiczności został Maciej Bukowski, doktorant na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Maciej Bukowski z nagrodą publiczności w konkursie MT180
Historyczne miejsce Uniwersytetu Jagiellońskiego w rankingu QS

10.06.2021
19 polskich uczelni znalazło się wśród najlepszych na świecie w najnowszej edycji prestiżowego QS World University Rankings 2022, którego wyniki zostały opublikowane 8 czerwca. W stosunku do poprzedniej edycji Uniwersytet Jagielloński przesunął się o 17 pozycji i zanotował najwyższe miejsce w historii zestawienia. Na czele niezmiennie Instytut Techniczny Massachusetts w USA.
więcej o Historyczne miejsce Uniwersytetu Jagiellońskiego w rankingu QS
UJ ponownie największym beneficjentem programu START FNP
mobilna

UJ ponownie największym beneficjentem programu START FNP

09.06.2021
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) ogłosiła wyniki konkursu START 2021. Prestiżowe stypendia otrzyma 100 wybitnych młodych naukowców. Wśród zwycięzców znalazło się kilkanaście osób, które prowadzą badania w Uniwersytecie Jagiellońskim, co drugi rok z rzędu stanowi najlepszy wynik wśród wszystkich instytucji. Laureaci otrzymają roczne stypendium w wysokości od 28 tys. zł do 36 tys. zł.
więcej o UJ ponownie największym beneficjentem programu START FNP
Szpital Uniwersytecki nagrodzony przez Ministerstwo Zdrowia

08.06.2021
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej do 21 szpitali w Polsce trafi łącznie 17,5 mln złotych na zakup sprzętu dla oddziałów anestezjologii i intensywnej terapii. Za pieniądze z tej puli Szpital Uniwersytecki w Krakowie nabędzie ultrasonografy anestezjologiczne oraz zestawy do bronchoskopii.
więcej o Szpital Uniwersytecki nagrodzony przez Ministerstwo Zdrowia