Lista wiadomości

Coraz większe zainteresowanie liniami badawczymi NCPS SOLARIS

08.06.2021
Międzynarodowa Komisja Oceniająca zakończyła prace nad oceną wniosków w 7. naborze o czas badawczy w Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS w Krakowie. Ocenie konkursowej podlegało ponad 80 projektów złożonych na 4 linie badawcze i kriomikroskop. Wnioski były analizowane przez ekspertów zewnętrznych pod kątem formalnym, bezpieczeństwa próbek oraz merytoryki planowanych prac badawczych.
więcej o Coraz większe zainteresowanie liniami badawczymi NCPS SOLARIS
Tydzień ulgi dla uczniów w tysiącach szkół w Polsce

07.06.2021
Blisko dwa tysiące szkół z całej Polski przystąpiło do zorganizowanej przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego kampanii "Tydzień ulgi", której celem było zadbanie o dobrostan psychiczny uczniów, uczennic, nauczycieli i nauczycielek poprzez podarowanie im po powrocie do nauki stacjonarnej tygodnia bez sprawdzianów, odpytywania i zadań domowych.
więcej o Tydzień ulgi dla uczniów w tysiącach szkół w Polsce
Uczony z UJ  autorem pracy o metylacji czapeczki RNA w SARS-CoV-2

Uczony z UJ autorem pracy o metylacji czapeczki RNA w SARS-CoV-2

07.06.2021
SARS-CoV-2 wykorzystuje liczne mechanizmy molekularne pozwalające na efektywne wnikanie do komórek człowieka, a następnie replikację własnego materiału genetycznego oraz biosyntezę białek w celu zwiększenia kopii wirusa. Dr Mateusz Wilamowski z Wydziału Biochemii Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego został pierwszym autorem publikacji opisującej proces metylacji czapeczki RNA transkryptu SARS-CoV-2.
więcej o Uczony z UJ autorem pracy o metylacji czapeczki RNA w SARS-CoV-2
WPiA UJ osiąga najlepsze efekty w kształceniu prawników w Polsce
osiągnięcie

WPiA UJ osiąga najlepsze efekty w kształceniu prawników w Polsce

02.06.2021
Absolwenci Wydziału Prawa i Administracji UJ uzyskali w egzaminach na aplikacje - adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą, najlepsze wyniki w kraju. Tak znakomite osiągnięcia przyszli prawnicy kształceni na Uniwersytecie Jagiellońskim uzyskują nieprzerwanie od 2008 roku.
więcej o WPiA UJ osiąga najlepsze efekty w kształceniu prawników w Polsce
Ruszyła rekrutacja na studia w UJ na rok akademicki 2021/2022

01.06.2021
1 czerwca w samo południe startuje rekrutacja na studia pierwszego i drugiego stopnia oraz na jednolite studia magisterskie prowadzone w Uniwersytecie Jagiellońskim. Dla kandydatów na studentów w najstarszej polskiej uczelni oczekuje 14 600 miejsc na studiach stacjonarnych oraz prawie 2 500 miejsc niestacjonarnych.
więcej o Ruszyła rekrutacja na studia w UJ na rok akademicki 2021/2022