перейти до основного змісту

nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych

14.01.2016
Prorektor ds. dydaktyki prof. Andrzej Mania przewodniczył uroczystym promocjom doktorskim Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych. Uroczystość miała miejsce 11 stycznia 2016 roku w auli Collegium Novum UJ. 11 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
Читати ще o Promocje doktorskie Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych
Czy istnieją czarne dziury?
relacja

Czy istnieją czarne dziury?

13.01.2016
Na takie pytanie starał się odpowiedzieć dr Patryk Mach z Zakładu Teorii Względności i Astrofizyki UJ podczas wykładu, który odbył się 12 stycznia w ramach cyklu popularyzatorskiego „Bliżej Nauki" organizowanego przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ.
Читати ще o Czy istnieją czarne dziury?
Uniwersytet Jagielloński u kolebki polskiej kolędy

13.01.2016
"Kolęda Polska! Piękna, wzruszająca, a pełna dostojeństwa, zajmuje wyjątkowe miejsce w historii polskiej kultury. Jest droga każdemu Polakowi. Jej wielka popularność wśród wszystkich warstw społecznych na przestrzeni stuleci sprawiła, że jest ważnym przejawem życia artystycznego" (Jan Węcowski - "Śpiewnik kolędowy", 2005). Tak o kolędzie pisał Jan Węcowski - znawca tej tematyki, muzykolog, kompozytor i autor ośmiu śpiewników kolędowych.
Читати ще o Uniwersytet Jagielloński u kolebki polskiej kolędy
Ambasador Irlandii gościem „Jagiellońskich Spotkań Dyplomatycznych"
relacja

Ambasador Irlandii gościem „Jagiellońskich Spotkań Dyplomatycznych"

13.01.2016
12 stycznia 2016 r. przebywający z oficjalną wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim ambasador Irlandii w Polsce dr Gerard Keown wygłosił w Collegium Novum wykład zatytułowany The Global Island – Ireland's Place in a Changing World. Spotkanie było częścią organizowanego przez Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych Cyklu „Jagiellońskie Spotkania Dyplomatyczne".
Читати ще o Ambasador Irlandii gościem „Jagiellońskich Spotkań Dyplomatycznych"
Ambasador Irlandii z oficjalną wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
wizyta

Ambasador Irlandii z oficjalną wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

12.01.2016
12 stycznia 2016 r. na najstarszej polskiej uczelni gościł ambasador Irlandii w Polsce dr Gerard Keown.
Читати ще o Ambasador Irlandii z oficjalną wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim