перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Prezes UOKiK nagrodził absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

19.04.2024
Nicole Deneka i Michał Zajda, absolwenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, zostali laureatami konkursu na najlepsze prace magisterskie organizowanego przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Promotorem nagrodzonych był dr hab. Tomasz Długosz z Katedry Publicznego Prawa Gospodarczego i Polityki Gospodarczej UJ.
Читати ще o Prezes UOKiK nagrodził absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum

17.04.2024
"W związku z wczorajszą (16.04.2024r.) wypowiedzią Rektora Uniwersytetu im. Komisji Edukacji Narodowej prof. Piotra Borka: 'Jesteśmy też po rozmowach z prorektorem Collegium Medicum UJ, który wyraził chęć pomocy w zakresie zajęć z anatomii praktycznej, czyli zajęć prosektoryjnych' (cytat za 'Gazeta Wyborcza Kraków') informuję, że UKEN wystąpił do Collegium Medicum UJ z propozycją współpracy w zakresie organizacji zajęć z anatomii dla studentów kierunku lekarskiego UKEN, natomiast do tej pory nasza uczelnia nie zawarła żadnego porozumienia w tej sprawie, jak również nie widzi takiej możliwości w najbliższej przyszłości” - oświadczył prorektor UJ ds. Collegium Medicum prof. Tomasz Grodzicki.
Читати ще o Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum

UJ w najnowszym QS World University Rankings by Subject 2024

16.04.2024
Znamy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych rankingów na świecie - QS World University Rankings by Subject 2024. W tegorocznej edycji Uniwersytet Jagielloński sklasyfikowano w 23 dyscyplinach we wszystkich 5 obszarach naukowych. Najlepiej ocenione zostały religioznawstwo, filozofia, językoznawstwo, neofilologia, geografia i historia.
Читати ще o UJ w najnowszym QS World University Rankings by Subject 2024
Nagroda Instytutu Matematycznego PAN dla Adama Kanigowskiego

16.04.2024
Dr hab. Adam Kanigowski, prof. UJ z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymał Nagrodę Instytutu Matematycznego PAN za rok 2024. Jury uhonorowało go za fundamentalne wyniki z zakresu układów dynamicznych i teorii ergodycznej. Naukowiec jest pierwszym w historii laureatem tej nagrody zatrudnionym w Uniwersytecie Jagiellońskim.
Читати ще o Nagroda Instytutu Matematycznego PAN dla Adama Kanigowskiego
Czy ekrany akustyczne ochronią Ogród Botaniczny UJ przed hałasem?

12.04.2024
Od wielu lat dyrekcja i pracownicy Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego starają się o montaż ekranów dźwiękoszczelnych wzdłuż al. Powstania Warszawskiego. Podejmowane w tym zakresie inicjatywy, również w ramach Budżetu Obywatelskiego, nie odniosły zamierzonych celów. Dlatego teraz postanowili zwrócić się do wszystkich miłośników tego niezwykłego miejsca do dalszych działań w tej kwestii.
Читати ще o Czy ekrany akustyczne ochronią Ogród Botaniczny UJ przed hałasem?