перейти до основного змісту

Допомога для України

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Відповіді на питання щодо навчання, а особливо на питання щодо прийому та переведення на навчання громадян України до Ягеллонського університету можна отримати за адресою e-mail welcome@uj.edu.pl або ж за номерами телефонів:

• +(48) 12 663 26 63,
  • +(48) 12 663 26 60.

Інформація про курси польської мови за номером телефону: +(48) 12 663 29 29.

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Program grantowy dla naukowców z Ukrainy "Freedom starts with your mind"

Program grantowy dla naukowców z Ukrainy "<span lang="en">Freedom starts with your mind</span>"

Program "Freedom starts with your mind" skierowany jest do naukowców z Ukrainy, posiadających obywatelstwo ukraińskie oraz stopień naukowy co najmniej doktora (PhD). Granty, które przyznaje Fundacja Kościuszkowska pozwolą naukowcom na realizację projektu badawczego w Polsce

Program "Freedom starts with your mind" skierowany jest do naukowców z Ukrainy, posiadających obywatelstwo ukraińskie oraz stopień naukowy co najmniej doktora (PhD). Komisja rozpatruje wnioski naukowe osób z Ukrainy, które:

• realizowały badania naukowe w Polsce nie wcześniej niż początek roku akademickiego 2021/2022 i w wyniku wojny zostały zmuszone do pozostania w Polsce;
  • w wyniku działań wojennych przyjechały do Polski po 24 lutego 2022 roku.

Warunkiem otrzymania grantu jest bycie pracownikiem lub współpracownikiem naukowym ukraińskiej wyższej uczelni lub innej jednostki naukowo-badawczej - fakt ten należy potwierdzić pismem z macierzystej uczelni. Projekt naukowy opisany w aplikacji powinien być realizowany we współpracy z polską uczelnią lub instytucją naukowo-badawczą. Do aplikacji należy załączyć list rekomendacyjny od partnera naukowego z polskiej uczelni, potwierdzający gotowość współpracy. Ważnym elementem współpracy jest możliwość włączania naukowca z Ukrainy w działalność naukowo-dydaktyczną polskiej placówki naukowej.

Grant w wysokości 10 tys. zł przyznawany jest tylko jeden raz - zgłoszenia naukowców, którzy otrzymali wcześniej grant naukowy z Fundacji Kościuszkowskiej, nie będą rozpatrywane.

Zgłoszenia przyjmowane są do 6 grudnia 2022 godz. 18.00 czasu polskiego.

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegóły programu dostępne są na stronie: kfpoland.org/Freedom-starts-with-your-mind.

plakat informacyjny

рекомендовано
Fundusz stypendialny "My z Wami"

Wsparcie dla Ukrainy – zbiórka dla Ostroga