перейти до основного змісту

Допомога для України

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Відповіді на питання щодо навчання, а особливо на питання щодо прийому та переведення на навчання громадян України до Ягеллонського університету можна отримати за адресою e-mail welcome@uj.edu.pl або ж за номерами телефонів:

• +(48) 12 663 26 63,
  • +(48) 12 663 26 60.

Інформація про курси польської мови за номером телефону: +(48) 12 663 29 29.

Допомога для України

Fundusz stypendialny "My z Wami"

W Uniwersytecie Jagiellońskim utworzona została nowa oferta stypendialna skierowana do ukraińskich studentów pierwszego roku, którzy z powodu rosyjskiej agresji przeciw swojemu krajowi nie mogą kontynuować kształcenia w swojej ojczyźnie. Fundatorem funduszu stypendialnego "My z Wami" jest Infosys Poland Sp. z o.o.
Читати ще o Fundusz stypendialny "My z Wami"
Wsparcie dla Ukrainy – zbiórka dla Ostroga

W styczniu 2023 r. Instytut Zdrowia Publicznego UJ CM podpisał umowę o współpracy naukowej, akademickiej i kulturalnej z Narodowym Uniwersytetem Akademia Ostrogska w Ostrogu w Ukrainie. Dziś, chcąc wesprzeć zaprzyjaźnioną uczelnię i zmagających się z wojenną codziennością mieszkańców Ostroga, rozpoczął zbiórkę humanitarną. Zachęcamy całą społeczność akademicką do włączenia się w te działania.
Читати ще o Wsparcie dla Ukrainy – zbiórka dla Ostroga
FNP organizuje trzeci konkurs na polsko-ukraińskie projekty naukowe

Program "Dla Ukrainy" jest skierowany do naukowców ze stopniem doktora, którzy w dniu rozpoczęcia wojny w Ukrainie, czyli 24 lutego 2022 r. pracowali w instytucjach prowadzących badania naukowe w Ukrainie (niezależnie od narodowości), oraz naukowców zatrudnionych w instytucjach prowadzących badania naukowe w Polsce. Dzięki tej inicjatywie naukowcy z Ukrainy mogą nawiązać współpracę z polskimi badaczami w celu realizacji wspólnych badań.
Читати ще o FNP organizuje trzeci konkurs na polsko-ukraińskie projekty naukowe
Program grantowy dla naukowców z Ukrainy "<span lang="en">Freedom starts with your mind</span>"

Program grantowy dla naukowców z Ukrainy "Freedom starts with your mind"

Program "Freedom starts with your mind" skierowany jest do naukowców z Ukrainy, posiadających obywatelstwo ukraińskie oraz stopień naukowy co najmniej doktora (PhD). Granty, które przyznaje Fundacja Kościuszkowska pozwolą naukowcom na realizację projektu badawczego w Polsce
Читати ще o Program grantowy dla naukowców z Ukrainy "Freedom starts with your mind"
Програма резиденції для української креативної молоді

Як ми можемо підтримати Україну та її відбудову в довгостроковій перспективі? Як можемо допомогти українцям, які зараз розкидані по всьому світу, створити краще майбутнє для своєї Батьківщини?
Читати ще o Програма резиденції для української креативної молоді
Програма «Солідарні з Україною»

Програма «Солідарні з Україною» в Ягеллонському університеті в Кракові дозволяє взяти участь у курсі польської мови та виконувати роботу, пов’язану з підготовкою докторських дисертацій. Курс польської мови проводитиметься в літньому семестрі 2021/2022 навчального року.
Читати ще o Програма «Солідарні з Україною»
Program stypendialny NCN dla studentów i początkujących naukowców z Ukrainy

Celem programu prowadzonego przez Narodowe Centrum Nauki jest finansowe wsparcie studentów i naukowców z Ukrainy, którzy chronili lub schronią się w Polsce przed wojną, poprzez stworzenie im możliwości kontynuowania studiów, pisania pracy magisterskiej, rozprawy doktorskiej lub realizacji innych, dowolnych form kształcenia w polskich instytucjach naukowych.
Читати ще o Program stypendialny NCN dla studentów i początkujących naukowców z Ukrainy
Dodatkowe środki na zatrudnienie pracowników B+R z Ukrainy

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej informuje beneficjentów o możliwości pokrycia kosztów zatrudnienia pracowników B+R z Ukrainy w trwających projektach w działaniu 4.4 „Zwiększanie potencjału kadrowego sektora B+R” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020 (PO IR).
Читати ще o Dodatkowe środki na zatrudnienie pracowników B+R z Ukrainy
Стипендія Юлії Здановської

Стипендія Юлії Здановської призначена для студентів та випускників українських середніх шкіл з науковими досягненнями, які мають намір навчатися в Ягеллонському університеті на факультеті математики та інформаційних технологій у 2022/2023 навчальному році.
Читати ще o Стипендія Юлії Здановської

Інститут психології Ягеллонського університету (IP UJ) пропонує семінари для волонтерів тим, хто хоче допомогти біженцям з України. Семінари проводитимуться і польськими, і зарубіжними спеціалістами. "Ми бачимо, скільки людей хочуть долучитися до допомоги. Саме тому ми використовуємо сучасні знання з галузі психології, щоб навчати і давати поради щодо того, як найкраще допомагати тим, хто цього потребує», - пояснює доктор Александра Грушка-Госевська, професор Ягеллонського університету, заступник директора Інституту психології Ягеллонського університету.
Читати ще o Інститут психології Ягеллонського університету навчає, як допомагати біженцям з України