Lista wiadomości

osiągnięcie

UJ awansuje w najnowszym QS World University Rankings 2020

19.06.2019
W zestawieniu prezentującym 1001 najlepszych uczelni z całego świata Uniwersytet Jagielloński zajął 338. miejsce, co stanowi awans aż o 73 pozycje w stosunku do ubiegłorocznej edycji rankingu.
więcej o UJ awansuje w najnowszym QS World University Rankings 2020
osiągnięcie mobilna

Doktorant Wydziału Polonistyki nagrodzony za pracę magisterską

19.06.2019
Sebastian Brejnak, student I roku studiów doktoranckich na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, otrzymał wyróżnienie specjalne - ufundowane przez Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza - w Konkursie Prac Magisterskich im. Jana Józefa. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Pałacu Staszica w Warszawie.
więcej o Doktorant Wydziału Polonistyki nagrodzony za pracę magisterską
uroczystość

Odnowienie doktoratu prof. Stanisława Stabryły

17.06.2019
Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Senatu UJ, które odbyło się 17 czerwca w auli Collegium Maius, dokonano odnowienia po pięćdziesięciu latach doktoratu prof. Stanisława Stabryły - filologa klasycznego, należącego do grupy najwybitniejszych polskich uczonych i humanistów.
więcej o Odnowienie doktoratu prof. Stanisława Stabryły

Uniwersytet Jagielloński najlepiej kształci przyszłych prawników

17.06.2019
Redakcja "Rzeczpospolitej" po raz 8. nagrodziła najlepsze wydziały prawa. Wśród uczelni publicznych na czele niezmiennie pozostaje Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ), za którym sklasyfikowano Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Śląski.
więcej o Uniwersytet Jagielloński najlepiej kształci przyszłych prawników

Oświadczenie władz UJ w sprawie działań resortu sprawiedliwości

17.06.2019
Z niepokojem oraz niedowierzaniem przyjęliśmy komunikat zamieszczony na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości, a także nawiązujące do niego wypowiedzi wiceministra sprawiedliwości w publicznych mediach o zamiarze wytoczenia powództwa przeciwko nauczycielom akademickim Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego z powodu wyrażonej przez nich opinii w sprawie nowelizacji Kodeksu karnego.
więcej o Oświadczenie władz UJ w sprawie działań resortu sprawiedliwości