Student UJ stypendystą Yenching Academy Uniwersytetu Pekińskiego

Student UJ stypendystą <span lang="en">Yenching Academy</span> Uniwersytetu Pekińskiego

Igor Szpotakowski, absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ), został tegorocznym laureatem i stypendystą Yenching Academy w Pekinie - elitarnej jednostki działającej w ramach Uniwersytetu Pekińskiego. Jest jedynym absolwentem polskiej uczelni wyższej przyjętym na ten program w tym roku.

W tym roku zostało przyjętych 100 kandydatów, z których 79 pochodzi spoza Chin. Wśród nich dominują absolwenci University of Oxford, University College London, University of Cambridge, Stanford University, Harvard University oraz Sciences Po Paris.

Program Yenching Academy podzielony jest na 6 obszarów tematycznych: polityka i stosunki międzynarodowe, filozofia i religia, literatura i kultura, prawo i społeczeństwo, historia i archeologia oraz ekonomia i finanse. Igor Szpotakowski w ramach specjalizacji prawo i społeczeństwo będzie kontynuować swoje badania nad chińskim prawem, koncentrując się na „zielonych zasadach” w nowym chińskim kodeksie cywilnym z 2020 roku.

Igor Szpotakowski jest absolwentem prawa oraz studiów azjatyckich Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiował i prowadził badania także w Chinach (Shanghai University, Beijing Foreign Studies University) oraz w Wielkiej Brytanii (University of Bristol, Nottingham Trent University). Kierownik Działu Badawczego Chinese Law Association oraz kierownik grantu badawczego w ramach programu Diamentowy Grant realizowanego na WPiA UJ. Współautor 2 książek na temat prawa chińskiego, redaktor 2 kolejnych, autor licznych tekstów naukowych dotyczących systemu prawnego Chińskiej Republiki Ludowej. Stypendysta The Ryoichi Sasakawa Young Leaders Fellowship Fund (SYLFF), w ramach którego otrzymał środki na przeprowadzenie badań na temat chińskiego prawa umów na University of Oxford, University of Cambridge, University of Edinburgh i University of Bristol.

Prezes UOKiK nagrodził absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum