UJ otrzyma więcej środków na utrzymanie infrastruktury badawczej

Jak poinformowało Centrum Wsparcia Nauki UJ, podpisana została umowa o dofinansowanie projektu "Utrzymanie infrastruktury badawczej Uniwersytetu Jagiellońskiego powstałej ze środków II priorytetu Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007- 2013". Zadanie będzie realizowane w latach 2021-2024 ze środków programu INFRASTARt nadzorowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Program INFRASTARt skierowany jest do jednostek naukowych, posiadających infrastrukturę badawczo-rozwojową (B+R) zbudowaną lub przebudowaną dzięki realizacji projektów w ramach II priorytetu Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, dla której dofinansowanie wyniosło co najmniej 25 mln zł i za pomocą której można prowadzić prace B+R oraz świadczyć usługi badawcze dla podmiotów zewnętrznych. W ramach programu jednostki naukowe uzyskają wsparcie na utrzymanie tej infrastruktury, co przełoży się na rozwój ich działalności naukowej oraz komercyjnej.

Spośród 19 wniosków, które wpłynęły w ramach konkursu, dokonano oceny 16 z nich. Wszystkie wnioski oceniono pozytywnie i zostały rekomendowane do dofinansowania.

Uniwersytet Jagielloński zakłada wsparcie dla infrastruktury badawczej następujących projektów POIG:

• ”Badanie układów w skali atomowej: nauki ścisłe dla innowacyjnej gospodarki” (nr umowy POIG.02.01.00-12-023/08-10) realizowanego przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej i Wydział Chemii,
  • ”Małopolskie Centrum Biotechnologii” (nr umowy POIG.02.01.00-12-167/08-13) realizowanego przez Małopolskie Centrum Biotechnologii,
  • ”Jagiellońskie Centrum Rozwoju Leków” (nr umowy POIG.02.02.00-00-014/08-10) realizowanego przez Jagiellońskie Centrum Rozwoju Leków (JCET),
  • ”Biotechnologia molekularna dla zdrowia” (nr umowy POIG.02.01.00-12-064/08-13) realizowanego przez Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii.

Dofinansowanie projektu przyznawane jest wg specjalnego algorytmu, który bazuje m.in. na wartości wypracowanych przychodów projektowych oraz wartości projektów B+R realizowanych we współpracy z podmiotami zagranicznymi.

Projekt finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu INFRASTARt.

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum