Piłkarki Uniwersytetu Jagiellońskiego najlepsze w kraju

Uniwersytet Jagielloński Akademickim Mistrzem Polski w piłce nożnej kobiet. Rozegrany w dniach 5-8 czerwca w Poznaniu turniej był pierwszym startem "Jagiellonek" w tej dyscyplinie i od razu zakończył się złotymi medalami - w klasyfikacji generalnej oraz kategorii uniwersytetów.

Zespół AZS UJ zdeklasował przeciwniczki, nie przegrywając przez cały turniej ani jednego spotkania i tracąc zaledwie dwie bramki. W fazie grupowej „Jagiellonki” pokonały kolejno UME Lublin 11:0, SGH Warszawa 7:0 oraz AWF Poznań 6:0. W fazie pucharowej akademiczki zremisowały 1:1 z UAM Poznań i pewnie pokonały PG Gdańsk 10:0, czym zapewniły sobie udział w półfinale. Tam na drodze stanął jeden z najsilniejszych rywali - WSG Bydgoszcz. Jednak i to spotkanie zakończyło się zwycięstwem 2:1 dla UJ. Decydujący mecz o medal futbolistki rozegrały z UŁ Łódź, pod którego szyldem grało kilka zawodniczek dobrze znanych z boisk ekstraligowych, a nawet z reprezentacji Polski. "Jagiellonki" jednak rozprawiły się z wyżej notowanymi rywalkami aż 4:0.

- Przyjechaliśmy do Poznania po złote medale. W przekroju zawodów wygraliśmy zasłużenie. W każdym meczu byliśmy lepsi od przeciwników, co napędzało dziewczyny do sukcesu - mówi Krzysztof Krok, trener piłkarek z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Najlepszą piłkarką turnieju wybrano Annę Rędzię z Uniwersytetu Łódzkiego. Królową strzelczyń kobiet została Wiktoria Ossowska z Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, a najlepszą bramkarką - Martyna Michalska AZS UJ.

Reprezentacja UJ na Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce nożnej: Anna Zapała, Aleksandra Nieciąg, Aleksandra Staniszewska, Martyna Michalska, Weronika Smaza, Dominika Woźniak, Julia Mordel, Alicja Duszyk, Julia Mazurek, Krzysztof Krok (trener), Krzysztof Habrat (fizjoterapeuta), Zuzanna Maronde (kierownik drużyny).

Klasyfikacja drużynowa Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej kobiet:

1. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie,

2. Uniwersytet Łódzki,

3. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy,

4. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu,

5. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu,

6. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie,

7. Politechnika Wrocławska,

8. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach,

9. Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku,

10. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie,

11. Politechnika Gdańska,