Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zakończono budowę kompleksu Paderevianum II UJ

Zakończono budowę kompleksu Paderevianum II UJ

W lipcu zakończyła się budowa dwóch budynków Paderevianum II UJ. Przez dwa kolejne miesiące doposażano budynki w sprzęt dydaktyczny, w tym też czasie przeprowadzano docelowych użytkowników. Aktualnie proces inwestycyjny jest już zakończony, a z końcem 30 września br. zamknięciu ulegnie również projekt unijny, w ramach którego finansowano realizację tego zadania.

 

Inwestycję finansowano głównie ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, Działanie 1.1 Poprawa jakości usług edukacyjnych, Schemat A Rozbudowa infrastruktury dydaktycznej szkolnictwa wyższego. Wartość całego przedsięwzięcia wyniosła prawie 74 mln zł, z czego przyznane dofinansowanie unijne to ponad 50 mln zł. a 6,8 mln zł pochodziło z budżetu państwa . By móc zrealizować niniejszą inwestycję, Uniwersytet Jagielloński przeznaczył do wykorzystania nieruchomość gruntową wycenioną na ponad 16 mln zł.

Po 5 latach od podpisania umowy o dofinansowanie pracownicy i studenci Wydziału Filologicznego oraz pracownicy Działu ds. Osób Niepełnosprawnych będą mieli do dyspozycji 9 294 m2 nowoczesnej powierzchni dydaktyczno-badawczej. Do codziennej pracy przygotowano sale wykładowe, seminaryjne, laboratorium językowe, pracownie komputerowe, sale tłumaczeń oraz pokoje pracy cichej. W ramach realizowanego projektu przygotowano i oddano do użytku nowoczesną bibliotekę wydziałową, funkcjonująca w oparciu o system wypożyczeń w technologii RFID.

Uroczyste otwarcie kompleksu Paderevianum II zaplanowano na 28 października br.

Poniżej prezentujemy infografiki budynków A i B prezentujących funkcjonalność nowopowstałych obiektów.

Pliki do pobrania
pdf
Mapa przestrzeni budynku A
pdf
Mapa przestrzeni budynku B
Polecamy również
UJ upamiętnił wybitnego polonistę
Uniwersytet Jagielloński żegna prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza
Delegacja z UJ na konferencji dotyczącej umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego
"Science" donosi o sukcesie fizyków z UJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj