Komunikat rektora UJ w sprawie przyjmowania uchodźców na studia w Uniwersytecie Jagiellońskim

Uniwersytet Jagielloński deklaruje gotowość przyjęcia na studia uciekinierów zmuszonych do opuszczenia swoich krajów z politycznych powodów. Rektor UJ może zwolnić z opłaty studentów z krajów pozaunijnych, co też zamierza uczynić. Uczelnia deklaruje także gotowość wsparcia tych studentów stypendiami ze środków własnych oraz organizowanie nauczania języka polskiego.

Zapowiadane w mediach rozporządzenia mogą ułatwić potwierdzanie kwalifikacji osoby zainteresowanej studiami. Decyzja co do przyjęcia na studia będzie musiała uwzględnić potrzeby studenta, jego możliwości studiowania jak i możliwości UJ.

Liczba studentów przyjęta w tym trybie będzie określana w zależności od potrzeb studentów i naszych możliwości. Definiowanie liczby studentów na tym etapie nie jest zasadne ani konieczne.

MCB UJ przeprowadzi badania środka przeciwko łuszczycy
40,5 mln zł na badania w konkursach Narodowego Centrum Nauki
Ogłoszono laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała za rok 2019