Prof. Walentyna Balwierz osobowością roku w małopolskiej służbie zdrowia

Zakończyła się kolejna edycja konkursu "Lekarz Małopolski)" organizowana przez "Gazetę Krakowską", którego celem plebiscytu jest wyłonienie najlepszych lekarzy, przychodni i szpitali posiadających zatrudnienie bądź adres działalności na terenie Małopolski. W gronie laureatów znaleźli się lekarze z Szpitala Uniwersyteckiego oraz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego.

W trakcie uroczystej gali podsumowującej konkurs nagrodę specjalną "Osobowość Roku 2015", decyzją kapituły konkursu, otrzymała prof. Walentyna Balwierz, kierownik Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej P-A Instytutu Pediatrii Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, która jako koordynator krajowy Europejskiego Programu Leczenia Dzieci z Neuroblastoma Wysokiego Ryzyka, wersja 1.7 (HR-NBL – 1.7/SIOPEN) doprowadziła do uruchomienia w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie innowacyjnej i unikalnej w skali kraju terapii z wykorzystaniem przeciwciał anty-GD2 u dzieci z rozpoznaną chorobą nowotworową neuroblastoma wysokiego ryzyka. Laudację na część laureatki odczytał prof. Piotr Laidler, prorektor UJ ds. CM zasiadający w kapitule konkursu.

Głosami pacjentów tytuł "Specjalisty Roku 2015" otrzymała dr hab. Ewa Czarnobilska, kierownik Poradni Alergologii Szpitala Uniwersyteckiego i zarazem kierownik Zakład Alergologii Klinicznej i Środowiskowej WL UJ CM. W kategorii „Szpital Małopolski 2015" wyróżniono Szpital Uniwersytecki oraz Uniwersytecki Szpital Dziecięcy. Wśród wyróżnionych lekarzy specjalistów znaleźli się lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego: prof. Kazimierz Rembiasz, dr hab. Jacek Legutko oraz dr Michał Wolnicki z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego.

Konkurs był częścią odbywającego się I Forum Medycznego Małopolski 2015 Leczenie - służba czy usługa, w trakcie którego wykład Zawód lekarza - powołanie czy zwykła praca wygłosiła prof. Beata Tobiasz-Adamczyk, pełnomocnik rektora UJ ds. kształcenia i współpracy międzynarodowej w UJ CM. Organizatorem forum była "Gazeta Krakowska" we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego i Narodowym Funduszem Zdrowia.

Prof. Marian Mrozek laureatem Nagrody Głównej PTM im. Hugona Steinhausa

Orły "Wprost" dla przedstawicieli społeczności akademickiej UJ