Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Kwietniowe wieści z aren sportowych

W kwietniu sportowcy-studenci spod znaku skrzyżowanych rektorskich bereł mocno pracowali na punkty w klasyfikacjach generalnych Akademickich Mistrzostw Polski.
W Katowicach reprezentanci sekcji wspinaczki sportowej AZS UJ po raz piąty z rzędu zdobyli medal. W klasyfikacji Uniwersytetów nasze panie wywalczyły brązowy medal, zaś w generalnej zajęły najgorszą z możliwych: czwartą pozycję, ustępując trzecim lubliniankom 5 punktami, w przeliczeniu na czas o jakieś pół sekundy.
Nasza najlepsza zawodniczka Joanna Niechwiedowicz zajęła w konkurencji „na trudność” 9 miejsce; w awansie do ośmioosobowego finału zabrakło jej setnych części sekundy!
Gorzej niż zwykle spisali się panowie zajmując 19 miejsce w klasyfikacji generalnej i 8 wśród uniwersytetów.

W Lublinie podczas półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski walczyli odrodzeni siatkarze. Nasi zawodnicy trafili do wyjątkowo silnej grupy eliminacyjnej i niestety przegrali wszystkie mecze w grupie. W każdym z nich decydującymi o porażce były punkty tracone w tie-break-ach.
Siatkarki w krakowskim półfinale AMP „podtrzymały” swoją bardzo złą passą z Małopolskiej Ligi Akademickiej (7 miejsce), zajmując 9 miejsce w stawce 16 zespołów i również nie awansowały do finału AMP.

W biegach przełajowych w Łodzi szybkonogie Nawojki w stawce 60 uczelni zajęły 8 miejsce, zaś w klasyfikacji uniwersytetów czwarte. Panowie byli odpowiednio 38 i 12 miejscu.

Po raz pierwszy zespół UJ wystartował w zawodach aerobicu. Gdańskie zawody potraktowano w myśl zasady „pierwsze koty za płoty”, co skończyło się dość odległym, bo 19 miejscem w stawce 23 uczelni.

W warszawski finale pływania wystartowało 10-cio osobowa reprezentacja AZS UJ. Bardzo dobrze spisała się sztafeta 4x50 metrów stylem dowolnym kobiet zdobywając w klasyfikacji uniwersytetów srebrny medal. Zaś w klasyfikacji generalnej panie zajęły 3 miejsce wśród uniwersytetów (w generalnej 16). Panowie wrócili bez medalu zajmując w klasyfikacjach generalnej i uniwersytetów odpowiednio: 35 i 11 miejsce.

Także w stolicy rozgrywano AMP w ergometrze wioślarskim. Studentki UJ zajęły odpowiednio 8 miejsce wśród uniwersytetów i 27 w klasyfikacji generalnej. Panowie uplasowali się na miejscu 9 i 27 wśród 44 startujących szkół wyższych.

Milsze informacje otrzymaliśmy z Łodzi, gdzie w Wioślarskich Regatach Ulicy Piotrkowskiej (Tak! Tak! Łódź-rozgrywa swe regaty!) Zespół UJ zajął drugie miejsce. Lepszą okazała się tylko osada AGH – można by powiedzieć: jak zwykle.

Sukcesem zakończył się start naszych judoków w półfinałach AMP w Łodzi. Sześciu naszych reprezentantów awansowało do finałów, które w maju będą rozgrywane w Warszawie.
Dobre przygotowanie kondycyjne judoków zaowocowało znakomitymi wynikami także w Małopolskiej Lidze Akademickiej, gdzie w ostatnim rzucie zawodów nasi reprezentanci wysoko punktowali (szczególnie w kategoriach średnich wag), i wyprowadzili UJ w końcowej klasyfikacji generalnej na drugie miejsce.

W najbliższym czasie Uniwersytet Jagielloński będzie reprezentowany w Akademickich Mistrzostwach Polski przez piłkarzy i piłkarki ręczne, lekkoatletów, wioślarzy, atletów, tenisistów ziemnych, koszykarki i z ogromnymi nadziejami koszykarzy – mistrzów MLA. Życzymy powodzenia!

Niestety po raz kolejny piłkarska reprezentacja UJ słabymi występami zamknęła sobie drogę do organizowanych przez nasz Uniwersytet Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej. Jako gospodarz będziemy emocjonować się zawodami bez udziału naszych studentów.

Zmieniło się podejście szkół wyższych do sportu akademickiego i już widać tego efekty. Naszym studentom w obecnej formie organizacyjnej coraz trudniej jest walczyć o czołowe lokaty w rozgrywkach AMP oraz MLA. Profesjonalna logistyka organizacji startów w AMP bierze górę nad zdrowym sportowym zapałem naszych zawodników i trenerów.
Mimo to, nadal trzymamy za nich kciuki i życzymy sprawienia wielu miłych – medalowych niespodzianek!
Kolejne wieści z akademickich sportowych aren niebawem.

Właśnie dotarła informacja, że reprezentacja AZS UJ zajęła pierwsze miejsce w Małopolskiej Lidze Akademickiej w kolarstwie górskim oraz pierwsze miejsce w MLA w tenisie ziemnym mężczyzn.