Wręczenie Nagrody im. ks. Stanisława Musiała SJ

30 kwietnia 2010 roku w Urzędzie Miasta Krakowa odbyła się ceremonia wręczenia tegorocznej Nagrody im. ks. Stanisława Musiała SJ przyznawanej za zasługi na rzecz pojednania polsko-żydowskiego i chrześcijańsko-żydowskiego w dwóch kategoriach: za twórczość promującą ducha dialogu oraz za podejmowanie inicjatyw społecznych na rzecz pojednania.

W kategorii pierwszej - „za twórczość intelektualną promującą dialog chrześcijańsko-żydowski i polsko–żydowski” - nagrodę otrzymała profesor Joanna Tokarska-Bakir. Fundatorem Nagrody jest rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Karol Musioł.

W kategorii drugiej -„za inicjatywy społeczne promujące dialog chrześcijańsko-żydowski i polsko-żydowski” -  nagrodę otrzymał redaktor Bogdan Białek. Fundatorem tej Nagrody jest Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski.

Więcej o zdobywcach nagród:

FOTOREPORTAŻ

Fotoreportaż z tego wydarzenia na archiwalnych Aktualnościach UJ.

Data opublikowania: 11.05.2010
Osoba publikująca: Łukasz Stadnicki