Złożenie hołdu założycielowi naszego Uniwersytetu w 700. rocznicę Jego urodzin

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Karol Musioł w otoczeniu prorektorów oraz pracowników i studentów naszej Uczelni złożył wiązankę kwiatów na grobowcu Kazimierza Wielkiego w Katedrze Wawelskiej w 700. rocznicę urodzin wybitnego króla i założyciela krakowskiego Studium Generale.

Kazimierz III Wielki urodził się 30 kwietnia 1310 roku w Kowalu, był najmłodszym synem Władysława Łokietka i Jadwigi (córki księcia Bolesława Pobożnego). Panował w latach 1333-1370, był ostatnim królem Polski z dynastii Piastów.

Rektor UJ podkreślił, że niewielu Polaków zyskało tak wielkie uznanie jak fundator Uniwersytetu Krakowskiego. Przypomniał najważniejsze zasługi monarchy; modernizację kraju, kodyfikację prawa, podwojenie obszaru państwa i założenie uniwersytetu.

FOTOREPORTAŻ

Fotoreportaż z tego wydarzenia na archiwalnych

Aktualnościach UJ

.