Koszykarze AZS UJ awansowali do finału AMP

W zakończonym Półfinale C Akademickich Mistrzostw Polski w Lublinie, koszykarze AZS UJ Kraków wywalczyli trzecie miejsce i pewny awans do fazy finałowej AMP, która odbędzie się w Poznaniu. Z pięciu meczy UJ wygrał cztery spotkania, a jedyną porażkę zanotował z drużyną AWF Kraków, w meczu o wejście do finału turnieju.

Pierwsze mecze grupowe zawodnicy UJ rozgrywali w hali Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie kolejno pokonali 66: 59 Uniwersytet Ekonomiczny Kraków, oraz gospodarzy – KUL 55: 51. Hala KUL okazała się pechowa dla wielu zawodników turnieju. Już drugiego dnia zawodnik UJ, Szymon Czepiec doznał kontuzji stawu skokowego, która wykluczyła go z dalszej części rozgrywek. Koszykarze UJ zdołali jeszcze tego samego dnia pokonać w ważnym meczu Uniwersytet Przyrodniczy 72: 61, lecz w kolejnym spotkaniu, tym razem o wejście do finału turnieju, zabrakło już sił. Grający w osłabieniu AZS UJ uległ AWF Kraków różnicą zaledwie 5 punktów (57: 52) i musiał zadowolić się grą o trzecie miejsce. Pomimo krótkiej przerwy pomiędzy spotkaniami, koszykarze UJ w świetnym stylu pożegnali się z turniejem, wygrywając zdecydowanie w meczu o trzecie miejsce z drużyną z Krosna 78:45.

Zawody w Lublinie okazały się przepustką dla AZS UJ do gry z najlepszymi drużynami w Polsce. Dziękujemy trenerowi Krzysztofowi Cięszkiemu za osiągnięcie tak świetnego wyniku, koszykarzom za doskonałą grę, oraz życzymy dalszych sukcesów w rozgrywkach finałowych Akademickich Mistrzostw Polski.

Statystyki z meczów naszego zespołu

UJ Kraków – UE Kraków 66-59
UJ – Kamecki 26pkt 8zb, Czepiec 11pkt 5zb 2as 2prz, Szewczyk 10pkt 4as 2 prz 2zb, Piotrowski 10 pkt 4zb, Bryzek 9pkt 7zb

KUL – UJ 51-55