Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Finał konkursu "BioIDEA 2010"

Jadalna szczepionka przeciwko zakażeniom Helicobacter pylori - finał konkursu „BioIDEA 2010"

Dwa miesiące trwały zmagania naukowców z obszaru life science w konkursie BioIDEA, którego honorowym patronem było Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Celem konkursu, organizowanego przez spółkę JCI Venture, było wyłonienie najbardziej innowacyjnego pomysłu związanego z branżą life science. Na jego projektodawcę czekała nagroda w postaci 10 000 € przeznaczonych na rozwinięcie zwycięskiej BioIDEII.

W sobotę 15 maja 2010 podczas I Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Biofizyki odbyło się ogłoszenie wyników Konkursu BioIDEA. Zatwierdził je obecny na konferencji prezes JCI Venture, Paweł Błachno. Zwycięzcą okazał się Pan Krzysztof Hinc z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, z projektem „Jadalnej szczepionki przeciwko zakażeniom Helicobacter pylori w oparciu o przetrwalniki Bacillus subtilis". Jak zapewnia dr Hinc: "Zastosowanie proponowanego podejścia umożliwi proste i bezpieczne podawanie szczepionki drogą pokarmową oraz tanie jej wytwarzanie. Doustna szczepionka antybakteryjna wydaje się idealnym sposobem na zabezpieczenie organizmu przed patogenem. Łatwość produkcji, przechowywania i stosowania przetrwalników daje nadzieje na przyszłą produkcję szczepionki w kraju".

Konkurs skierowany był do doktorów lub studentów studiów doktoranckich oraz magisterskich z kierunków pokrewnych do obszaru life science, takich jak: biotechnologia, chemia, biologia, medycyna, farmacja i innych nauk przyrodniczych. Główną nagrodą dla zwycięzcy konkursu było 10 000 € w formie zawarcia umowy preinkubacyjnej, zapewniającej sfinansowanie działań związanych z realizacją projektu naukowego.

www.jciventure.pl

Data opublikowania: 20.05.2010
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj