Kryształowa Brukselka 2010 dla Wydziału Lekarskiego UJ

W trakcie II Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbywającego się w Katowicach Wydział Lekarski UJ CM otrzymał z rąk Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego prof. Jerzego Buzka oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbary Kudryckiej nagrodę „Kryształowej Brukselki” w kategorii najlepszych jednostek badawczych w Polsce.

Wydział Lekarski UJ CM otrzymał nagrodę „Kryształowej Brukselki” za wybitne osiągnięcia uzyskane w Programach Ramowych UE w latach 1999-2009. Nagrodzie przyznanej przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej towarzyszył dyplom sygnowany przez Wicepremiera i Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbarę Kudrycką.

Nagrodę w trakcie uroczystej gali w Teatrze Muzycznym odebrał Prodziekan Wydziału Lekarskiego UJ CM ds. badań naukowych prof. Tomasz Brzozowski – w obecności ok. 300 uczestników Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2010 – będąc przedstawicielem jedynej uczelni medycznej wśród dwunastu nagrodzonych jednostek badawczych.