Dla rozwoju infrastruktury i środowiska

Finansowe wsparcie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju regionalnego dla projektu inwestycyjnego UJ CM

Dział Badań Naukowych i Funduszy Strukturalnych UJ CM informuje, że Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum otrzymał dofinansowanie dla projektu pn.: „Modernizacja Katedry Ginekologii i Położnictwa UJ CM w Krakowie – przebudowa istniejących bloków porodowych wraz z wyposażeniem” w ramach PO IiŚ, Priorytetu XII, Działania 12.2 - Inwestycje w infrastrukturę ochrony zdrowia o znaczeniu ponadregionalnym.

Projekt o wartości 8 423 368,70 zł zostanie sfinansowany ze środków Unii Europejskiej, z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (85%) przy współfinansowaniu przez Ministra Zdrowia (15%).

Cele projektu:

• Stworzenie warunków do opieki nad ciężarnymi z ciążą zagrożoną oraz leczenie płodu wraz z właściwą opieką przedporodową i okołoporodową w województwie małopolskim w ramach powstałego oddziału intensywnego nadzoru położniczego, na poziomie zgodnym z wymogami UE,
  • Przebudowa istniejących bloków porodowych do standardów UE,
  • Zakup niezbędnego wyposażenia wraz z aparaturą do nowopowstałych sal.
Data opublikowania: 11.06.2010
Osoba publikująca: Leszek Śliwa