Studentka UJ - Agata Szade - wyróżniona w konkursie "Dziewczyny przyszłości"

W konkursie "Dziewczyny Przyszłości. Śladami Marii Skłodowskiej-Curie", ogłoszonym przez redakcję miesięcznika "Elle" oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, studentka Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego - Agata Szade otrzymała specjalne wyróżnienie za udział w projekcie badawczym "Rola oksygenezy chemowej 1 w indukcji progresywnej raka płaskonabłonkowego" (autorem i kierownikiem projektu jest prof. dr hab. Alicja Józkowicz). Kapituła konkursu doceniła dojrzałość pracy i ambitny dobór tematyki.

Laureatką konkursu została Malwina Strenkowska, studentka Uniwersytetu Warszawskiego.

Celem konkursu „Dziewczyny Przyszłości. Śladami Marii Skłodowskiej-Curie” jest wsparcie studentek studiujących na kierunkach inżynieryjnych, technicznych, matematycznych lub przyrodniczych, które prowadzą samodzielne badania naukowe lub angażują się w projekty badawcze. Konkurs ma na celu wspieranie i promowanie ambitnych młodych kobiet.

Oceny i wyboru najlepszych projektów dokonała Kapituła, powołana przez resort i redakcję, w skład której weszli znani naukowcy, przedstawiciele środowiska naukowego oraz przedstawiciele Ministerstwa i miesięcznika "Elle". Kapituła oceniając projekty, brała pod uwagę między innymi innowacyjność projektu, wkład nowej wiedzy do istniejącego stanu nauki lub techniki oraz stopień zaangażowania studentki w prowadzonych badaniach.

Główna nagroda w konkursie wynosiła 15 000 zł. Nagrody pieniężne ufundował miesięcznik "Elle", który środkina ten cel, zgromadził prowadząc aukcje sukien polskich projektantów. Nagrody dla osób wyróżnionych w konkursie, czyli sfinansowanie zagranicznych wyjazdów konferencyjnych ufundowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wyróżniono 10 studentek. Ogłoszenie wyników konkursu miało miejsce 11 czerwca w Warszawie.

strona www konkursu

Data opublikowania: 17.06.2010