19. Szkoła Prawa Niemieckiego UJ dobiegła końca

11 czerwca br., w obecności prorektora UJ ds. dydaktyki prof. Andrzeja Manii, i prodziekana ds. współpracy międzynarodowej WPiA UJ prof. Jerzego Pisulińskiego oraz licznych gości, odbyła się w auli Collegium Novum UJ uroczystość zakończenia Szkoły Prawa Niemieckiego UJ oraz Szkoły Prawa Polskiego UJ organizowanych przez Wydział Prawa i Administracji UJ we współpracy z Uniwersytetem Ruprechta Karola w Heidelbergu i Uniwersytetem Johannesa Gutenberga w Moguncji.

Wykład gościnny w języku niemieckim 25 lat polsko-niemieckiej umowy o przyjaźni i współpracy - refleksje polityczne i osobiste wygłosił dr Stefan Heck, członek Bundestagu. Następnie wręczono dyplomy 21 absolwentom Szkoły Prawa Niemieckiego UJ i 7 absolwentom Szkoły Prawa Polskiego UJ.

Główną nagrodę 19. edycji Szkoły Prawa Niemieckiego UJ w 2016 roku, za wybitne wyniki w nauce, przyznano Aleksandrze Gierlickiej, studentce IV roku prawa. Laureatka otrzymała stypendium doktoranckie ufundowane przez Fundację im. Gerty-Scharffenorth, które jest znakomitą szansą na napisanie rozprawy doktorskiej w języku niemieckim na Uniwersytecie Ruprechta Karola w Heidelbergu. Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie reprezentowała Isolde Felskau, kanclerz i kierownik Działu Ekonomicznego.

Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu finansowemu sponsorów: Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Kancelarii Kubas Kos Gałkowski. Nagrody książkowe dla absolwentów Szkoły Prawa Niemieckiego UJ ufundowało Wydawnictwo C.H. Beck. O oprawę muzyczną zadbał zespół Cracow Guitar Quartet.

Studentka UJ Daria Nawój triumfowała w drugim rzucie Akademickich Mistrzostw Małopolski

Doktoranci UJ w międzynarodowych konsorcjach badawczych

Profesor Paulina Kramarz wśród 25 Polek, które walczą o lepsze jutro

Jak kształci się psychologów w Polsce? Raport Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu SWPS