Mateusz Maniek Smoleń: To jest właśnie geologia

Mateusz Smoleń studiuje na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi na kierunku geologia. Swoją fascynację tą nauką postanowił wam zilustrować przy pomocy swojej innej pasji - rapu. Zapraszamy do obejrzenia jego teledysku - najnowszej części serii "Twarze UJ".

Nazywam się Mateusz Smoleń. Urodziłem się w 1995 roku w Nowym Sączu. Tam się wychowałem i skończyłem edukację szkolną.

Aktualnie jestem studentem II roku Geologii na Uniwersytecie Jagielońskim. Zainteresowanie tą dziedziną nauki zaszczepił u mnie tata, chociaż od nadmłodszych lat byłem ciekawy świata. W zasadzie nigdy nie miałem konkretnie zdefiniowanego umysłu, ale geologia to zbiór wiedzy z wielu nauk i dziedzin. Wydaje mi się, że w niej się odnalazłem.

Geologia na UJ pozwala zdobyć wiedzę, która da mi kwalifikacje potrzebne do zdobycia pracy. Myślę nad przemysłem naftowym, jednak przed specjalizacją czeka mnie jeszcze obrona licencjatu i na tym jestem skupiony. Dopiero kiedy zacząłem studia, zdałem sobie sprawę, jak rozległa jest ta nauka i ile możliwości ona daje.

Poza studiami realizuję siebie w rapie, pisząc teksty i grając koncerty. To nie wszystko - ważnym elementem w moim życiu jest historia. Myślę, że jej odkrywanie i zdobyta wiedza ukształtowała mnie jako człowieka. Jeżeli chcesz się dowiedzieć coś więcej o mnie i mojej przygodzie z geologią, to zapraszam do obejrzenia teledysku i polubienia mojej strony.

Produkcja teledysku: Dawid Cięciel
Produkcja muzyczna: MaxiuBeats

UJ w najnowszym QS World University Rankings by Subject 2024

W serii Monografie FNP ukazały się książki dwojga badaczy związanych z UJ

Nagroda Instytutu Matematycznego PAN dla Adama Kanigowskiego

Czy ekrany akustyczne ochronią Ogród Botaniczny UJ przed hałasem?