Prof. Dov Aleksandrowicz uhonorowany srebrnym medalem "Plus ratio quam vis"

Prof. Dov Aleksandrowicz uhonorowany srebrnym medalem

Znakomity lekarz i terapeuta odebrał wyróżnienie z rąk prorektora UJ ds. Collegium Medicum prof. Tomasza Grodzickiego podczas otwarcia, odbywającej się w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa konferencji "Dziecko ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi".

Konferencję zorganizowały Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży UJ Collegium Medicum, Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień oraz Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi w Krakowie.

Prof. Dov Aleksandrowicz otrzymał medal "Plus ratio quam vis" w dowód uznania za wieloletnie wspieranie Katedry Psychiatrii oraz Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży oraz Katedry Psychoterapii Wydziału Lekarskiego UJ CM w prowadzonych seminariach, warsztatach i szkoleniach. Profesor dzieli się swoim doświadczeniem zawodowym, uzyskanym w uniwersytetach amerykańskich oraz izraelskich, gdzie piastował wysokie stanowiska uczelniane i szpitalne, a także działając w towarzystwach naukowych, z nauczycielami akademickimi Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Prof. Aleksandrowicz urodził się w Krakowie, tutaj też ukończył gimnazjum. Polskę opuścił wraz z rodziną jeszcze przed drugą wojną światową. Tytuł lekarza otrzymał na Uniwersytecie w Pavii we Włoszech. W swojej karierze zawodowej związany był zarówno z uniwersytetami amerykańskimi, jak i izraelskimi.

Jest współautorem wielokrotnie wznawianych książek: "The Injured Self: The Psychopathology and Psychotherapy of Developmental Deviations" oraz "Developmental Deviations and Personality: Theoretical Issues and Therapeutic Appllications".

Konferencję otworzył wykład prof. Dova Aleksandrowicza zatytułowany "Zaburzenia rozwojowe i rozwój uczuciowy".

Badacze z UJ z nagrodami ministra nauki i szkolnictwa wyższego
Nagroda dla doktor Agaty Dworzak
Dr Dobrosława Horzela wyróżniona przez Stowarzyszenie Historyków Sztuki
Badacze z WBBiB UJ nagrodzeni za artykuł w "Circulation Research"