Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Prof. Dov Aleksandrowicz uhonorowany srebrnym medalem "Plus ratio quam vis"

Prof. Dov Aleksandrowicz uhonorowany srebrnym medalem

Znakomity lekarz i terapeuta odebrał wyróżnienie z rąk prorektora UJ ds. Collegium Medicum prof. Tomasza Grodzickiego podczas otwarcia, odbywającej się w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa konferencji "Dziecko ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi".

Konferencję zorganizowały Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży UJ Collegium Medicum, Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień oraz Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi w Krakowie.

Prof. Dov Aleksandrowicz otrzymał medal "Plus ratio quam vis" w dowód uznania za wieloletnie wspieranie Katedry Psychiatrii oraz Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży oraz Katedry Psychoterapii Wydziału Lekarskiego UJ CM w prowadzonych seminariach, warsztatach i szkoleniach. Profesor dzieli się swoim doświadczeniem zawodowym, uzyskanym w uniwersytetach amerykańskich oraz izraelskich, gdzie piastował wysokie stanowiska uczelniane i szpitalne, a także działając w towarzystwach naukowych, z nauczycielami akademickimi Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Prof. Aleksandrowicz urodził się w Krakowie, tutaj też ukończył gimnazjum. Polskę opuścił wraz z rodziną jeszcze przed drugą wojną światową. Tytuł lekarza otrzymał na Uniwersytecie w Pavii we Włoszech. W swojej karierze zawodowej związany był zarówno z uniwersytetami amerykańskimi, jak i izraelskimi.

Jest współautorem wielokrotnie wznawianych książek: "The Injured Self: The Psychopathology and Psychotherapy of Developmental Deviations" oraz "Developmental Deviations and Personality: Theoretical Issues and Therapeutic Appllications".

Konferencję otworzył wykład prof. Dova Aleksandrowicza zatytułowany "Zaburzenia rozwojowe i rozwój uczuciowy".

Zobacz galerię zdjęć
Polecamy również
Poznaliśmy laureatów 7. edycji Laudacji Studenckich
Prof. Krzysztof Zajas laureatem Krakowskiej Książki Miesiąca
Nagroda al-Farabiego dla prof. Anny Krasnowolskiej
Poczwórny sukces UJ w konkursie Genius Universitatis

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj