"Nawojka". Nowa łódź wioślarska UJ

Kapituła konkursu zorganizowanego przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJ wybrała nazwę nowej łodzi zakupionej dla sekcji wioślarskiej. Spośród przesłanych propozycji jurorom najbardziej spodobała się nazwa "Nawojka".

Zwycięzcami konkursu zostało dwoje uczestników, którzy nie tylko otrzymają nagrody rzeczowe, ale także wezmą udział w uroczystym chrzcie łodzi, który odbędzie się 13 maja podczas rozgrywanych po raz czwarty Regat Ósemek Wioślarskich o Puchar Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego.

"Nawojka" to należąca do światowej czołówki, wykonana w całości z karbonu, wyczynowa łódź wioślarska „8+”. Waży 96 kg, zbudowano ją w technologii warstwowej w wysokich temperaturach, ma strukturę tzw. plastra miodu. Odsadnie skrzydłowe pozwalają na dowolne ustawienie dulek. Łódź spełnia przepisy Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej (FISA). Wyposażona jest w elektroniczne  urządzenia pomiarowe (czasu, tempa itp.), urządzenia nagłaśniające (głośnik, mikrofon, wzmacniacz) oraz wózki i buty na podnóżkach. Zaopatrzona jest ponadto w komplet wioseł długich.

Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny

Studentka UJ Daria Nawój triumfowała w drugim rzucie Akademickich Mistrzostw Małopolski

Doktoranci UJ w międzynarodowych konsorcjach badawczych