Pierwsze miesiące współpracy CITTRU i Uniwersytetu Dzieci - młodzi ludzie w laboratoriach UJ

Jak zbadać grupę krwi? Jak usunąć z niej heparynę, czyli środek przeciwzakrzepowy często używany podczas zabiegów chirurgicznych? Tego mogli się dowiedzieć studenci z Uniwersytetu Dzieci, którzy zakończyli rok akademicki wizytą na UJ.

Dr Monika Bzowska z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii oraz Kamil Kamiński z Wydziału Chemii opowiedzieli nietypowym żakom o swoich projektach naukowych, zaprosili do laboratoriów, a następnie moderowali dyskusję na temat możliwości rynkowego wykorzystania wyników badań. Dzięki takim spotkaniom dzieci mają okazję poznać pracę naukowca i przekonać się, że uczeni pracują nad rozwiązaniami ważnych problemów.

Czerwcowe warsztaty były jednocześnie pilotażem nowej ścieżki edukacyjnej oferowanej przez CITTRU w ramach Uniwersytetu Dzieci. Już w przyszłym semestrze gimnazjaliści będą mogli spotkać się z naukowcami z Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracującymi nad wynalazkami, które znajdą swoje zastosowanie w medycynie, przemyśle i życiu codziennym.

Data opublikowania: 15.07.2010
Osoba publikująca: Łukasz Stadnicki