Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Komunikat w sprawie dr. hab. Henryka Głębockiego

Komunikat w sprawie dr. hab. Henryka Głębockiego

W związku z zatrzymaniem przez Federalną Służbę Bezpieczeństwa i koniecznością opuszczenia terytorium Federacji Rosyjskiej, a także zakazem ponownego wjazdu na terytorium Rosji pracownika naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego dr. hab. Henryka Głębockiego, rektor UJ prof. Wojciech Nowak spotkał się dzisiaj - w obecności prorektora UJ prof. Jacka Popiela oraz prodziekana Wydziału Historycznego UJ prof. Stanisława Sroki - z dr. hab. Henrykiem Głębockim.

Po uzyskaniu relacji z wydarzeń rektor UJ odbył rozmowę telefoniczną, a następnie zwrócił się listownie z oficjalną prośbą do Aleksandra Minina, konsula generalnego Federacji Rosyjskiej w Krakowie o stosowne wyjaśnienia w przedmiotowej sprawie.

Zatrzymanie pracownika Uniwersytetu Jagiellońskiego, nakaz opuszczenia i zakaz ponownego wjazdu do Rosji bez wskazania merytorycznego powodu oraz możliwości odwołania powoduje ogromne zdziwienie, konieczność interwencji i wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Szczególnie, że sprawa dotyczy naukowca, którego przedmiotem badań od wielu lat jest zakres relacji polsko-rosyjskich w XIX i XX wieku.

Polecamy również
Piąta edycja Próbnej Matury z Chemii z Wydziałem Chemii UJ i "Dziennikiem Polskim"
Nowoczesne urządzenie do diagnostyki SARS-CoV-2 już w Krakowie
Prawie 1,8 miliona złotych uzbierano w ramach akcji #ujdlaszpitala
Apel KRASP w związku z wyborami prezydenckimi

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj